اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

استاندار خبرداد

از سرگیری کلاس‌های حضوری در برخی مدارس گلستان

از سرگیری کلاس‌های حضوری در برخی مدارس گلستان

استاندار گلستان گفت: در شهرهای با وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا، کلاس‌های حضوری پایه اول و دوم و کلاس‌های دایر و مدارسی هم که تعداد دانش آموزان آنها کمتر از ۵۰ نفر است، می‌توانند کلاس‌های حضوری برگزار کنند.

هادی حق‌شناس ظهر امروز در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا گلستان، اظهار کرد: شهرهای کردکوی و بندرگز از نظر شیوع کرونا وضعیت خوبی ندارند و به همین خاطر، نظارت‌ها در این دو شهر با جدیت بیشتر دنبال می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت قرمز در برخی از شهرهای مازندران، گفت: از این پس علاوه بر پلیس، نیروهای هلال‌احمر و علوم پزشکی در پلیس‌راه نوکنده در غرب گلستان به‌صورت ۲۴ ساعته حضور خواهند داشت و بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی خودروهای عبوری خصوصاً مینی‌بوس‌های کارگری که از دو شهر کردکوی و بندرگز به مازندران می‌روند، نظارت می‌کنند.

استاندار گلستان بیان کرد: در حال حاضر شهرستان‌های بندرگز، کردکوی، گرگان، علی‌آبادکتول، مینودشت و بندر ترکمن در وضعیت نارنجی از شیوع کرونا قرار دارند و مابقی شهرستان‌ها زرد هستند. ۵ شهرستان در شرق استان در آستانه وضعیت آبی قرار دارند.

حق‌شناس گفت: کارکنان آموزش‌وپرورش به جز در شهرهای قرمز باید در مدرسه حاضر شوند. برای دو شهرستان کردکوی و بندرگز که در آستانه وضعیت قرمز قرار دارند، محدودیت‌ها در این زمینه همانند شهرهای قرمز اعمال می‌شود.

وی بیان کرد: در شهرهای زرد، کلاس‌های حضوری پایه اول و دوم و کلاس‌های فنی و حرفه‌ای دایر خواهد شد. همچنین در شهرهای زرد مدارسی که تعداد دانش آموزان آن کمتر از ۵۰ نفر است، می‌توان کلاس‌ها را به‌صورت حضوری برگزار کرد.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه بازارهای هفتگی و استخرها و مراکز آب درمانی همچنان تعطیل هستند، تصریح کرد: در شهرهای زرد مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و با ظرفیت حداکثر ۱۰ نفر، مجاز به فعالیت هستند. در این شهرها تالارهای پذیرایی نیز با حداقل ظرفیت می‌توانند فعالیت کنند.

حق‌شناس با اشاره به ایام فاطمیه، گفت: در شهرهای با وضعیت زرد، مراسم عزاداری ایام فاطمیه با حضور حداکثر ۳۰ نفر برگزار خواهد شد./ ایسنا

کپی