اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

اکثر آمریکایی‌ها به نحوه برخورد ترامپ با حمله به کنگره اعتراض دارند

اکثر آمریکایی‌ها به نحوه برخورد ترامپ با حمله به کنگره اعتراض دارند

نتایج نظرسنجی جدید پایگاه خبری هیل-هریس‌ایکس نشان می‌دهد، اکثر رای‌دهندگان آمریکایی نحوه برخورد رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا با حمله به کنگره را تایید نمی‌کنند.

 به نقل از پایگاه خبری هیل، این نظرسنجی جدید پایگاه خبری هیل-هریس‌ایکس به دنبال اعتراضات روز چهارشنبه انجام شد؛ هنگامی که طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره‌گیری آمریکا وسط جلسه شمارش آرای الکترال و تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰، به ساختمان کنگره حمله کرده و به زور وارد آن شدند.

۵۹ درصد از شرکت‌کنندگان ثبت‌نام شده در این نظرسنجی که ششم و هفتم ژانویه برگزار شد، از نحوه برخورد ترامپ با این حمله و مدیریت وی حمایت نکردند. این در حالی است که ۴۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نحوه مدیریت ترامپ را تایید کردند.

۷۹ درصد از رای‌دهندگان دموکرات و ۶۲ درصد از رای‌دهندگان مستقل نحوه برخورد ترامپ با این ناآرامی‌ها و مدیریت وی را تایید نکردند، در حالی که ۶۴ درصد از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه نحوه برخورد ترامپ با این رویداد را تایید کردند.

۷۱ درصد از رای‌دهندگان که گفتند در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ به ترامپ رای داده بودند، از رویدادهای روز چهارشنبه حمایت کردند، در حالی که این آمار در بین رای‌دهندگانی که به بایدن رای داده بودند ۱۹ درصد شد.

این نظرسنجی نشان داد که ۶۱ درصد از رای‌دهندگان معتقدند که ترامپ باید اقدامات بیشتری برای متوقف کردن این خشونت‌ها انجام می‌داد، در حالی که ۳۹ درصد می‌گویند اقدامات ترامپ کافی بود.

۷۷ درصد از دموکرات‌ها و ۵۲ درصد از رای‌دهندگان گفتند، ترامپ باد اقدامات بیشتری برای آرام کردن اوضاع انجام می‌داد. این در حالی است که ۵۷ درصد از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه گفتند ترامپ اقدامات کافی در این رابطه انجام داد.

"دریتان نشو"، محقق ارشد و مدیر عامل پایگاه هریس ایکس گفت: رویدادهای روز چهارشنبه ملت را شوکه و نگران کرد و توجه اکثر رای‌دهندگان را به خود جلب کرد. اکثر شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نحوه برخورد ترامپ با این اوضاع و مدیریت او را تایید نمی کنند و از هر ۱۰ رای‌دهنده شش تن معتقدند که ترامپ باید اقدامات بیشتری برای متوقف کردن این خشونت انجام می‌داد.

وی افزود: ترامپ روز چهارشنبه تعدادی از پایگاه‌های خود را از دست داد اما در بین جمهوری‌خواهان و افرادی که در انتخابات به ترامپ رای داده بودند همچنان اطلاعات و اظهارنظرهای نادرست درباره تقلب در انتخابات وجود دارد و حتی با وجود رویدادهای روز چهارشنبه اکثر جمهوری‌خواهان و رای‌دهندگان به ترامپ می‌گویند که او بسیار خوب و مناسب رفتار کرده است. 

پس از آنکه کنگره به دنبال این حمله رسما نتایج آرای الکترال را تایید کرد، ترامپ روز پنجشنبه در بیانیه‌ای به صورت ضمنی به پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری اذعان کرد.

در این نظرسنجی پایگاه خبری هیل-هریس‌ایکس که به صورت آنلاین انجام شد، ۹۶۴ رای‌دهنده ثبت‌نام شده حضور داشتند. حاشیه خطای این نظرسنجی مثبت و منفی ۳.۱۶ درصد اعلام شده است./ ایسنا

کپی