اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

استاندار: قم در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت

استاندار: قم در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفت

استاندار قم گفت: بر اساس اعلام اپلیکیشن ماسک، قم در وضعیت کرونایی آبی قرار گرفته و این شرایط نیز محدودیت هایی را خواهد داشت که جزییات آن ابلاغ می شود.

بهرام سرمست روز شنبه در پایان جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت ویدیو کنفرانس در آن شرکت کرده بود در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طبق تصمیم این ستاد وضعیت آبی نیز به وضعیت های قرمز، نارنجی و زرد کرونایی اضافه شد و این وضعیت به عنوان وضعیت کم خطر شناخته می شود و البته به معنای سفید نیست.

وی افزود: در وضعیت آبی ممنوعیت تردد شبانه خودروها همچنان وجود دارد و تمام فعالیت های اقتصادی و فرهنگی نیز با رعایت پروتکل ها و ضوابطی که اعلام خواهد شد به نوعی بازگشایی می شود.

سرمست تصریح کرد: در شرایط آبی اجتماعات و آیین های تجمعی تابع یک سقفی خواهد بود که جزییات آن ابلاغ و از طریق ستاد ملی نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این محدودیت ها در کمترین حالت خود ادامه پیدا می کند ولی به معنای سفید شدن وضعیت نیست، نگرانی ما این است که از وضعیت عادی انگاری آسیب ببینیم و موج جدید شیوع کرونا را شاهد باشیم.

استاندار قم همچنین بازگشایی مدارس برای پایه های اول و دوم ابتدایی با رعایت پروتکل ها را از جمله مصوبه های جلسه امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا دانست و گفت: تا زمانی که دستورالعمل های جدید ابلاغ نشود موضوع اجرایی و عملیاتی محدودیت ها مشمول شرایط قبلی است.

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصویب معیارهای توزیع واکسن و واکسیناسیون کرونا توسط ستاد ملی کرونا بیان کرد: این اقدام در چهار مرحله و سطح مختلف صورت می گیرد و افراد دارای بیماری زمینه ای و همچنین کادر درمان در اولویت قرار می گیرند و جزییات آن نیز از طریق ستاد ملی ابلاغ می شود.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند. / ایرنا

کپی