اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کلاهبرداری از 195 شاکی به بهانه فروش خودرو

کلاهبرداری از 195 شاکی به بهانه فروش خودرو

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فردی در جنت آباد خبر داد و گفت: متهم با افتتاح دفتر فروش خودرو از خریداران 10 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

 به گزارش ایران آنلاین سرهنگ "جلیل موقوفه ای" ، در تشریح این خبر، بیان داشت: تعدادی از شهروندان به  کلانتری  138 جنت آباد مراجعه و در اظهارات مشابه اعلام کردند، برای خرید خودرو به  نماینده فروش یکی از خودرو سازان  مراجعه و پس از واریز مبالغی، در موعد تحویل خودرو به نمایندگی مراجعه و متوجه بسته شدن نمایندگی شدیم و به دنبال آن مشخص شد که نمایندگی صوری بوده است.

وی عنوان کرد: عوامل تیم عملیات  کلانتری جنت آباد با انجام رصدهای اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی دریافتند، مدیر نمایندگی، یکی از مجرمان سابقه دار بوده و پیش تر با همین عنوان  شرکت های مختلف در سطح کشور افتتاح و به دفعات مختلف دستگیر شده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه مخفیگاه وی در محدوده "جنت آباد" شناسایی شد، افزود: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی به کلانتری جنت آباد انتقال یافت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهم  بیش از 20 دستگاه گوشی تلفن همراه و انواع سیم کارت کشف شد، افزود: وی در بازجویی های فنی پلیسی ضمن اعتراف به جرایم خود، معترف شد با درج آگهی های متعدد با نام و عناوین جعلی، پس از جلب اعتماد شهروندان با ارائه مدارک جعلی  اعتماد شهروندان  را جلب و  پس دریافت وجه بابت فروش خودرو، در زمان مقرر نمایندگی را تخلیه و خط تلفن خود را خاموش می کردم.

سرهنگ موقوفه ای از شناسایی 195 شاکی  در این پرونده خبر داد و افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 10 میلیارد ریال محاسبه کرده اند که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

کپی