اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی رسیدگی به مشکلات واحد‌های تولیدی در همدان

راه‌اندازی مرکز شبانه‌روزی رسیدگی به مشکلات واحد‌های تولیدی در همدان

همدان - خبرنگار «ایران»: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان گفت: با هدف افزایش اشتغال و تثبیت و پایداری تولید در استان، مرکز شبانه‌روزی رسیدگی به مشکلات واحد‌های تولیدی راه‌اندازی شده است.

ظاهر پور‌مجاهد به «ایران» گفت: کارشناسان این مرکز هر روز از ساعت 8 تا 20 به‌صورت مداوم آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی و پیگیری مشکلات واحد‌های تولیدی استان هستند و در خارج از این ساعت نیز همه تماس‌ها ثبت و رصد و مشکلات ثبت شده به مسئولان دستگاه‌های اجرایی منتقل می‌شود تا حل شود. وی ادامه داد: افزون بر این در وزارت صمت و سازمان صمت استان نیز سامانه‌ای برای پیگیری و رصد مشکلات واحد‌های تولیدی فعالیت دارد که واحد‌های تولیدی می‌توانند با این روش نیز پیگیر مشکلات خود باشند همچنین در کار‌گروه تسهیل و رفع موانع تولید استان نیز مشکلات واحد‌های تولیدی استان مطرح و پیگیری و رفع خواهد شد که بر این اساس تاکنون54 جلسه برگزار و 350 مصوبه داشته‌ایم. پور‌مجاهد درپاسخ به این پرسش که اگر مصوبه‌ای اجرا نشود واکنش کار‌گروه چیست؟ افزود: به‌صورت دوره‌ای هر 3 ماه یکبار مصوبه‌های این کارگروه بررسی می‌شود و اگر مدیر واحد تولیدی در مراجعه به بانک برای دریافت تسهیلات با مشکل مواجه شده باشد می‌تواند با مراجعه به دبیرخانه کارگروه که در سازمان صمت استان مستقر است مشکل خود را ثبت کند که این موضوع پیگیری و به هیأت خبرگان استان ارجاع می‌شود. این هیأت 5 نفره از سوی بانک مرکزی اختیار و حکم برای رسیدگی به مشکلات واحد‌های تولیدی براساس قانون دارد. وی تأکید کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تا سقف 250 میلیون ‌تومان با رصد و پیگیری کمیته شهرستانی و بیش از این مبلغ نیز با رصد و پیگیری کمیته استانی مرتبط با این موضوع امکانپذیر است و طرح باید اثر‌گذاری خود را در محل نشان دهد در غیر‌این صورت دیون سیستم بانکی دین به حال خواهد شد که بر این اساس تاکنون 50 طرح در این حوزه رسیدگی و با این روش دیون به حال شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان ادامه داد: حدود 85 واحد کوچک و بزرگ که در وضعیت راکد قرار داشتند با تغییر سرمایه‌گذار یا چرخه تولید و مدیریت آن احیا شده‌اند که در این حوزه پیش‌بینی ایجاد حدود 1700 شغل ایجاد شده است. نمونه آن واحد‌های فرانچ فرایز سیب زمینی، تولید لوازم بهداشتی، سیلیس و... است.


 

کپی