اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کفاشیان: افراد فوتبالی به خوبی می‌توانند به این رشته کمک کنند

کفاشیان: افراد فوتبالی به خوبی می‌توانند به این رشته کمک کنند

رییس سابق فدراسیون فوتبال در خصوص حضور افراد فوتبالی در مجمع فدراسیون، گفت: به نظر من این افراد می‌توانند کمک خوبی به فوتبال داشته باشند و هرکسی که خودش را برای خدمت به این رشته آماده می‌بیند، باید بیاید و در انتخابات شرکت کند.

«علی کفاشیان» روز جمعه در مصاحبه‌ای تلویزیونی در خصوص عدم حضور کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: زمانی که معاون سازمان تربیت بدنی شدم، تغییراتی در اساسنامه‌های فدراسیون‌های ورزشی دادیم که در آن زمان مصوب شد. قبل از آن همه اساسنامه‌ها از جمله فوتبال، یکنواخت بود و نوع مشخصی داشت. کمیته ملی المپیک هم طبق آن اساسنامه جزو مجمع عمومی فدراسیون‌ها بود.

وی ادامه داد: در سال ۸۶ فیفا از اساسنامه ما ایراد گرفت و قبل از اینکه من رییس فدراسیون فوتبال شوم، کمیته ملی المپیک طبق اساسنامه جدید با نظر فیفا از مجمع فدراسیون حذف شد. فیفا در همان زمان با عضویت سازمان تربیت بدنی در مجمع فدراسیون موافق نبود اما در نهایت قبول کرد وزارت ورزش عضو شود اما به هیچ عنوان عضویت کمیته ملی المپیک را قبول نکرد. البته من معتقدم که هر دو نهاد می‌توانند به فوتبال کمک کنند.

کفاشیان در خصوص ادعای موافق بودن فیفا مبنی بر حضور کمیته ملی المپیک در مجمع فدراسیون، عنوان کرد: فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده که این نهاد می‌تواند به صورت افتخاری در مجمع حضور داشته باشد اما نمی‌تواند عضو شود. اما در آینده اگر نظر فیفا تغییر کند و موافقت مجمع با این موضوع باشد، کمیته المپیک هم می‌تواند عضو مجمع فدراسیون فوتبال باشد.

نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در مورد تغییر تعداد اعضای مجمع به ۸۹ نفر و امکان رایزنی نامزدها برای گرفتن ۴۵ رای و پیروزی در انتخابات، گفت: نامزدها لازم نیست برای ورود به انتخابات این تعداد رای را داشته باشند. اعضای مجمع باید از فرد موردنظر شناخت داشته باشند و خود او نیز باید در تمامی مسائل مربوط به فدراسیون، صاحب نظر باشد. هر استانی یک مجمع ۶ یا هفت نفره دارد که با همفکری یکدیگر رای می‌دهند.  

وی در خصوص حضور افراد فوتبالی مانند «علی کریمی» در انتخابات فدراسیون، اظهار داشت: به نظر من این افراد می‌توانند کمک خوبی به فوتبال داشته باشند. هرکسی که خودش را برای خدمت به این رشته آماده می‌بیند، باید بیاید و در انتخابات شرکت کند.

کفاشیان افزود: باید به این افراد فضا داد. افراد مجمع به طور قطع برای حضور در فوتبال سرمایه‌گذاری کرده‌اند و مطمئن باشید که اگر حس کنند نامزدهای فوتبالی برنامه دارند، به آن‌ها رای می‌دهند. همه باید از منتخب مجمع حمایت کرده و به رای اعضای مجمع احترام بگذارند. امیدوارم انتخابات به خوبی برگزار شود و ما نیز بتوانیم درست‌آوردهای خوبی برای فوتبال داشته باشیم./ ایرنا

کپی