اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
سخنگوی جمعیت هلال‌احمر:

ورود ۱۵۰ هزار دوز واکسن فایزر از آمریکا به ایران منتفی شد

ورود ۱۵۰ هزار دوز واکسن فایزر از آمریکا به ایران منتفی شد

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به فرمایشات امروز رهبر انقلاب درباره ممنوعیت ورود واکسن امریکایی و انگلیسی به کشور از منتفی شدن ورود ۱۵۰ هزار دوز واکسن کرونا شرکت فایزر از امریکا توسط هلال‌احمر به کشور خبر داد.

محمدحسن قوسیان مقدم روز جمعه در گفت وگویی اختصاص با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این خبر افزود:

در صورت درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کشورهای شرقی و در صورت ضرورت، آماده همکاری هستیم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر توضیح داد: قرار بود محموله واکسن فایزر آمریکا توسط گروهی از متخصصین ایرانی مقیم آمریکا تهیه و ارسال شود که دریافت آن منتفی است.

به گزارش ایرنا، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر هشتم دی ماه در گفت وگو با ایرنا اعلام کرد: این جمعیت به عنوان یک نهاد عام‌المنفعه و بشردوستانه ۱۵۰ هزار دوز واکسن کرونای فایزر اهدایی خیرین ایرانی خارج از کشور را با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد ایران می‌کند.

رهبر معظم انقلاب امروز در سخنرانی به مناسبت فرارسیدن ۱۹ دی ۱۳۵۶ سالروز قیام مردم قم، ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور را ممنوع اعلام کردند و گفتند: آمریکایی‌ها اگر توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان به‌وجود نمی‌آمد که در یک روز حدود چهار هزار نفر تلفات داشته باشند. ضمن اینکه اساساً به آنها اعتمادی نیست و گاهی این واکسن‌ها را برای آزمایش بر روی ملت‌ها است.

ایشان افزودند: البته با سابقه‌ای که فرانسوی‌ها در قضیه خون‌های آلوده دارند، به آنها هم خوش‌بین نیستم، اما تهیه واکسن از کشورهای دیگر هیچ مشکلی ندارد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم استمرار مراقبتهای بهداشتی مردم و انجام وظایف مسئولان برای مقابله با کرونا گفتند: برخی تجربه‌های خوب، موفق و امتحان‌پس داده دارویی در زمینه کرونا وجود دارد که مسئولان هم آنها را تصدیق می‌کنند، این موارد نباید انکار شود بلکه باید مورد بررسی قرار بگیرد./ ایرنا 

بازگشت امریکا به برجام بدون رفع تحریم به ضرر ماست/ ورود واکسن امریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع

 

اخبار ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 
 
 
 
کپی