اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

توقیف قاچاق سوخت در شورآباد

توقیف قاچاق سوخت در شورآباد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۶۰ هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق در جنوب پایتخت خبر داد.

 سرهنگ «علی ولی‌پور گودرزی» بیان داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر دپوی مقادیری فراوانی فرآورده نفتی در کارگاهی در شورآباد کهریزک، ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

وی با اشاره به اینکه تیمی از ماموران به نشانی اعلامی اعزام شدند، عنوان کرد: تحقیقات اولیه نشان از این داشت، فردی بدون مجوزهای قانونی، کارگاه تغلیظ احداث کرده است و فرآورده نفتی «گازوئیل» در این مکان جمع آوری و از شبکه توزیع خارج می‌کند و پس از تغلیظ به عنوان فرآوردهای نفتی تقلبی به بازار عرضه می‌کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ابراز داشت: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و تیمی از ماموران به نشانی کارگاه اعزام شدند و در محوطه کارگاه ۵ تانکر ثابت و استخر خنک کننده فرآورده با کلیه امکانات در محل مشاهده و پس از نمونه برداری، با دستور قضائی کارگاه پلمب شد.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه در مجموع۶۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی کشف شد، تصریح کرد: متهم اظهار کرد، گازوئیل‌ها را از جایگاه‌های مختلف تهران و شهرستان‌ها تهیه کرده است.

این مقام انتظامی در پایان با اشاره به اینکه فرآورده‌های مکشوفه از نوع نفت گاز، توسط کارشناسان به ارزش ۳ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم پس از تحقیقات تکمیلی برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت. ایلنا 

کپی