اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
روزگذشته اتفاق افتاد،

بیش از دو هزارمگاوات برق بیشتر از پارسال مصرف شد

بیش از دو هزارمگاوات برق بیشتر از پارسال مصرف شد

روز گذشته میزان مصرف برق کشور از مدت مشابه پارسال بیش از دو هزار مگاوات بالاتر رفت.

گزارش تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد که میزان مصرف برق روز گذشته و در ساعت ۱۸ درحالی به رقم ۴۰ هزار و ۳۶۰ مگاوات رسید که پارسال در همین بازه زمانی میزان مصرف ۳۷ هزار و ۹۰۷ مگاوات بوده که رشد ۲ هزار ۴۵۳ مگاواتی یافته است.

البته میزان مصرف برق روز گذشته در ساعت ۱۸ نسبت به مدت مشابه روز ماقبل آن (سه شنبه که چهل هزار و۵۷۱ مگاوات بود)۲۱۱ مگاوات کاهش یافت.

مصرف برق ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه ۳۷ هزار و۷۲۶ بود که پارسال در همین بازه زمانی ۳۴ هزارو ۶۷۳ مگاوات بود و این امر نشان از رشد مصرف ۳ هزار و ۵۳ مگاواتی دارد.

مصرف برق بخش صنایع در ساعت ۱۸ چهار هزار و ۵۰۳ مگاوات بود اما در ساعت ۱۱ و ۳۵ دقیقه چهار هزار و ۳۵۲ بود.

این روزها به دلیل افزایش سرمای هوا مصرف گاز در بخش خانگی بالاتر رفته و همین امر سبب شده میزان عرضه گاز به نیروگاه ها کاهش یابد.

کاهش عرضه گاز به نیروگاه ها از یک طرف موجب روی آوری نیروگاه ها به سوخت جایگزین شده که احتمال افزایش آلودگی را به همراه خواهد داشت و از طرف دیگر احتمال اعمال خاموشی را به همراه آورده است.

در همین باره معاون برق و انرژی وزیر نیروبا اشاره به اینکه نزدیک به ۲۵۰ میلیون مترمکعب از گاز کشور در بخش گرمایش مصرف می‌شود، گفت: هرگونه تلاش برای کاهش مصرف برق می‌تواند بطور مستقیم در مصرف گاز تاثیرگذار باشد./ایرنا


 

کپی