اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

هنیه حل بحران خلیج فارس را به امیر قطر تبریک گفت

هنیه حل بحران خلیج فارس را به امیر قطر تبریک گفت

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفتگوی تلفنی با امیر قطر، حل بحران خلیج فارس و برگزاری موفقیت‌آمیز نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را به وی تبریک گفت.

به نقل از فلسطین الیوم، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در تماس تلفنی با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر اظهار داشت، برگزاری نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تحت عنوان "توافق همبستگی"، یک دستاورد اسلامی- عربی بزرگ است و موجب تقویت اقدام مشترک و دفاع از مسائل امت و در راس آن مسئله فلسطین خواهد شد.

هنیه افزود: آنچه اتفاق افتاد، پیروزی اراده خیر، وحدت و همبستگی و موجب برچیدن اختلافات و دودستگی بود و زمینه‌ساز ورود منطقه به مرحله‌ای جدید و امیدوارکننده خواهد شد که این می‌تواند بازتابی مثبت بر اهتمام مجدد به مسئله فلسطین و حمایت از حقوق ملت فلسطین در زمینه رهایی از بند اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس داشته باشد.

وی از تلاش‌های تمامی طرف‌ها به ویژه کویت برای حل اختلافات و بازگشت امور به مسیر طبیعی خود تشکر و ابراز امیدواری کرد که این اجلاس در تقویت ارزش‌های همبستگی و توافق بین تمامی کشورهای عربی سهیم باشد./ ایسنا

کپی