اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

یوونتوس «سن‌سیرو» را فتح کرد/ ثبت نخستین شکست میلان

یوونتوس «سن‌سیرو» را فتح کرد/ ثبت نخستین شکست میلان

تیم فوتبال یوونتوس در دیدار حساس مقابل آث‌میلان به برتری سه بر یک دست یافت تا نخستین شکست فصل روسونری را رقم بزند.

چهارشنبه شب در آخرین و حساسترین دیدار هفته شانزدهم لیگ فوتبال باشگاه‌های ایتالیا، تیم صدرنشین آث‌میلان در ورزشگاه «سن‌سیرو» از رقیب دیرینه خود یعنی یوونتوس پذیرایی کرد که این بازی با پیروزی سه بر یک میهمان به اتمام رسید.

بازی در حالی آغاز شد که میلان، «زلاتان ابراهیمویچ» را به دلیل مصدومیت و «آنته ربیج» و «بن‌ناصر» را به دلیل مبتلا شدن به کرونا در اختیار نداشت تا در غیاب سه بازیکن اصلی خود به میدان برود. «خوان کوادرادو» از یوونتوس هم به دلیل ابتلا به کرونا، غایب بود.

یوونتوس مدافع عنوان قهرمانی بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۱۸ پاس پشت‌پا و تماشایی «دیبالا» به «فدریکو کیه‌زا» رسید تا او موفق به گلزنی شود.

در ادامه بازیکنان میلان برای جبران نتیجه سراسر حمله شده و دو موقعیت عالی گلزنی داشتند که با واکنش‌های خوب «چزنی» مواجه شد.

تلاش‌های روسونری در دقیقه ۴۱ جواب داد و پاس «لیائو» موجب شد تا «کالابریا» با ضربه‌ای غیر قابل مهار، گل تساوی را به ارمغان آورد.

کمبود بازیکن در میلان موجب شد تا «پیولی» گزینه مناسبی برای تعویض نداشته باشد و همین مساله مشکل‌ساز شد.

یوونتوس که روند بازی را در نیمه دوم در اختیار داشت در دقیقه ۶۱ با ضربه زمینی و مناسب «فدریکو کیه‌زا» از پشت محوطه جریمه بار دیگر از میلان پیش افتاد. این بازیکن پس از ثبت دومین گل خود، مصدوم شد و از زمین بیرون رفت.

برتری میهمان ادامه یافت و در دقیقه ۷۳ «مک‌کنی» که تنها دقایقی از حضورش در میدان می‌گذشت، سومین گل بانوی پیر تورین را به ارمغان آورد.

در نهایت بازی با برتری سه بر یک یوونتوس به اتمام رسید تا این تیم با ۳۰ امتیاز در رتبه چهارم باقی بماند. میلان هم با وجود قبول نخستین شکست فصل، همچنان با ۳۷ امتیاز در صدر جدول قرار دارد.

اینتر با ۳۶ امتیاز در جایگاه دوم است و آ.اس رم با ۳۳ امتیاز در رتبه سوم قرار دارد./ایرنا

کپی