اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

بررسی هفته دهم لیگ برتر با یک بازی کم و یک بازی اضافه

خط آتش روشن استقلال و خاموش پرسپولیس

خط آتش روشن استقلال و خاموش پرسپولیس
آدرینا ورشینگر

هفته دهم لیگ برتر که هفته پیش همزمان با هفته نهم آغاز شده بود، این هفته با برگزاری 6 دیدار دیگر ادامه پیدا کرد و البته یک دیدار از آن میان گل گهر و پرسپولیس باقی ماند که هنوز تاریخ برگزاری آن اعلام نشده است.

در دیدارهای این هفته که با تساوی 3-3 ماشین‌سازی‌ و سپاهان آغاز و در آن با گرفته شدن 5 پنالتی رکورد جدیدی از این لحاظ در لیگ برتر ثبت شد، شهرخودرو 1-0 سایپا؛ را برد تا شاگردان سید مهدی رحمتی بعد از 4 بازی طعم برد را بچشند و شاگردان ابراهیم صادقی هم برای هفتمین بازی پیاپی از رسیدن به پیروزی بازمانند. البته شهرخودرو قبل از شروع این مسابقه با مسأله بدهکاری به تربیت بدنی آستان قدس رضوی روبه رو شد و برای همین اجازه ورود به ورزشگاه امام رضا(ع) به این تیم داده نمی‌شد که این موضوع موقتاً با وساطت رحمتی حل شد. صنعت نفت در آبادان 2-0 دربی نفتی‌ها را از نفت‌ مسجدسلیمان برد تا شاگردان سیروس پورموسوی به روند بردهای خود در خانه ادامه دهند ولی شاگردان سید مجتبی حسینی دومین باخت متوالی خود را متحمل شدند.
همچنین استقلال در ورزشگاه آزادی 2-0 آلومینیوم را شکست داد تا شاگردان محمود فکری با حفظ صدرنشینی، با خیال راحت آماده دربی شوند. البته داوری این بازی هم حرف و حدیث‌هایی داشت و اکثر کارشناسان معتقد بودند که داور 2 پنالتی برای تیم اراکی نگرفته و استقلالی‌ها هم معتقد بودند دو پنالتی برای آنها گرفته نشده است. نکته مهم این بازی برای آبی پوشان پایتخت، گلزنی مهاجمان این تیم یعنی امیر ارسلان مطهری و مهدی قایدی و البته بازگشت شیخ دیاباته به میدان بود. در بازی‌های این هفته، فولاد در خانه خود و در لحظه آخر برابر مس با تساوی 1-1 متوقف شد. پس‌از این بازی، جواد نکونام سرمربی فولاد حسابی از دست داوری‌ها گلایه کرد و به این اشاره داشت که داوران 5 امتیاز از تیم او گرفته‌اند و در مقابل محمد ربیعی سرمربی مس هم اعتقاد داشت که گل فولاد خطا بوده است. در این بازی، لوسیانو پریرا مهاجم فولاد با گلزنی مقابل مس، تعداد گل‌های زده خود در ادوار لیگ برتر را به عدد 83 گل رساند تا رکورددار بهترین گلزن خارجی این رقابت‌ها شود. پیکان هم در ورزشگاه شهدای شهر قدس 2- 1 نساجی را برد تا شاگردان مهدی تارتار به دومین برد پیاپی خود دست یابند ولی در مقابل نساجی برای پنجمین بازی به پیروزی نرسید که 4 بازی آن با باخت تیم شهر خسته همراه بوده است. در این شرایط حتی موضوع برکناری احتمالی وحید فاضلی مطرح شده و هواداران نساجی هم خواستار رفتن مدیرعامل و سرمربی با هم شدند. ذوب آهن هم که در بازی‌های قبلی خود 3 تساوی کسب کرده بود، در فولادشهر 2-1 مغلوب تراکتور شد تا شاگردان رحمان رضایی ناکامی دیگری را تجربه کنند. البته سرمربی گاندوها باز هم به داوری‌ها ایراد گرفت اما به‌نظر می‌رسد رضایی روی لبه تیغ راه می‌رود و باید هر چه زودتر اولین برد را با تیمش دشت کند. اما یاران مسعود شجاعی هم با دبل محمد عباس‌زاده که به روزهای خوب خود برگشته و 5 گله شده، جانی دوباره گرفتند. در تنها بازی معوقه هفته هفتم هم بازی پرسپولیس و سپاهان با تساوی بدون گل به پایان رسید تا شاگردان یحیی گل محمدی با خاموش ماندن خط حمله شان، ناکامی دیگری را تجربه کنند و با کسب سومین مساوی پی درپی، با بحران به استقبال دربی بروند. در این بازی، پیام نیازمند روز خوبی داشت و حامد لک هم با واکنش‌های خود مانع از ثبت اولین شکست سرخپوشان پایتخت شد.


 

کپی