اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

طرح خدمت رسانی شهید سلیمانی در خاش آغاز شد

طرح خدمت رسانی شهید سلیمانی در خاش آغاز شد

رئیس جمعیت هلال احمر خاش سیستان و بلوچستان گفت: پویش و طرح بزرگ خدمت رسانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف رفع مشکلات نیازمندان در این شهرستان کلید خورد.

جلال هاشمزهی از اجرای پویش ملی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در خاش خبر داد و افزود: از امروز طرح ملی 40 چراغ در شهرستان خاش شروع شد و این طرح به مدت چهل روز ادامه دارد.

وی اهداف اصلی طرح را در راستای آشنایی نسل جوان با سبک زندگی و الگوی رفتاری، اخلاقی و تربیتی مکتب سردار دلها در ابعاد نوع دوستی، مردم داری، ساده زیستی در خانواده و جامعه با ابعاد سیاسی شخصیتی و معنوی شهید حاج قاسم سلیمانی، ترویج فعالیت های بشر دوستی متاثر از منش های اخلاقی و آرمان های انسانی شهیدسلیمانی در بین جوانان ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و بشر دوستی شهید حاج قاسم سلیمانی در جاممه عنوان کرد.

وی اظهارکرد: این پویش ملی به منظور نذر کار خیر و خدمات بشر دوستانه و عام المنفعه توسط جوانان و مخاطبین این طرح به نیابت از شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی طراحی شده است.

هاشمزهی گفت: این طرح با موضوعاتی در رابطه با از خود گذشتگی شهید مثل فرهنگ از خود گذشتگی و فداکاری سردار نسبت به همرزمان و سایر اقشار جامعه، همدلی سردار با اقشار آسیب پذیر و حمایت از آسیب دیدگان در حوادث، مردم داری و محبوبیت شخصیت سردار دلها در بین عموم مردم، جلوه‌ مسئولیت پذیری اجتماعی و تعهد به انجام وظیفه سردار دلها جهت کاهش آلام هم وطنان داوطلبی، انسان دوستی و کرامت انسانی در منش اخلاقی و رفتاری سبک زندگی مکتب سردار به اجرا در می آید.

وی افزود: در اولین روز از شروع طرح اعضای جوان مرکز امور جوانان استارت کار را با کمک های مومنانه به نیازمندان با توجه به سردی هوا اقدام به توزیع نفت سفید بین چند خانواده معلول و نیازمند جهت رهایی از سرما شدید نمودند./ ایسنا

کپی