اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

اعتراف سارقان به 24 سرقت حرفه‌ای در اردبیل

اعتراف سارقان به 24 سرقت حرفه‌ای در اردبیل

رئیس پلیس استان اردبیل گفت: در یک عملیات غافلگیرکننده سارقه حرفه‌ای در اردبیل به دام پلیس افتاده و به 24 سرقت حرفه‌ای اعتراف کردند.

حسینی ۱۷ دی در جریان دستگیری اعضای این باند سرقت حرفه‌ای در اردبیل اظهار کرد: پلیس آگاهی استان اردبیل با مراقبت و کسب اطلاعات دقیق نسبت به دستگیری اعضای این باند که در مجموع چهار سارق و شش مال خر بودند، اقدام کرده و به صورت ضربتی آنها را در دام قانون انداختند.

وی تصریح کرد: از محل اختفای این سارقان و نگهداری اموال مسروقه شش دستگاه خودرو، سه دستگاه موتورسیکلت و 9 دستگاه دوچرخه کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس استان اردبیل گفت: این باند حرفه‌ای سرقت در محلات حاشیه و خلوت اردبیل اقدام به سرقت می‌کردند که عمده سرقت آنها در حوزه خودرو و وسایل نقلیه بوده است.

حسینی افزود: در بازجویی از سارقان و مال خرها آنها به 24 فقره سرقت در مناطق مختلف شهر اردبیل اعتراف کرده که با تشکیل پرونده قضایی سارقان تحویل مقامات دادگستری استان اردبیل شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون و در قالب طرح‌های ضربتی مقابله با سارقان حرفه‌ای بیش از 64 باند سرقت در استان اردبیل متلاشی شده و عمده سارقان دستگیر شده سرقت‌های جزیی و خرد را مرتکب شده بودند.
حسینی از اهالی استان خواست تا مراقبت از اموال خود به ویژه خودرو و وسائط نقلیه از قفل فرمان و زنجیر استفاده کرده و موارد ایمنی را در کاهش آمار سرقت مد نظر قرار دهند.

وی بیان کرد: پلیس آگاهی با تمام توان در خدمت همشهریان است تا در صورت داشتن اطلاعات از فعالیت سارقان، نسبت به شناسایی و دستگیری آنها اقدام کرده و قبل از وقوع سرقت زمینه پیشگیرانه را در این حوزه فراهم کند ایسنا 

کپی