اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

هیجان انگیزترین مکان ها در سفر بوشهر بشناسید

هیجان انگیزترین مکان ها در سفر بوشهر بشناسید

کرانه خلیج فارس از جذاب ترین سفرها جنوبی است. از آبادان تا چابهار، مسیر زیبایی از تجربه فرهنگ گرم مردمان دریا، قایق و موج، نخل و حرا و سواحل بی پایانی که شما را محو نیلگون های جنوب خواهد ساخت

کرانه خلیج فارس از جذاب ترین سفرها جنوبی است. از آبادان تا چابهار، مسیر زیبایی از تجربه فرهنگ گرم مردمان دریا، قایق و موج، نخل و حرا و سواحل بی پایانی که شما را محو نیلگون های جنوب خواهد ساخت. حالا اگر بخواهید به شهر موسیقی دمام بروید، کجاها خواهید رفت و هیجان انگیزترین جاها در سفر بوشهر چیست؟

پرسه در بوشهر

شهر بوشهر تاریخ پر داستانی را از سر گذرانده است. قرنها کشتی آفریقایی ها، پرتغالی ها، فرانسوی ها... در آبهایش لنگر گرفته اند و شهرت تجارتش را لنج ها و کشتی های بادبانی به سرزمین های دیگر برده اند. اگر در بافت قدیم شهر چرخی بزنید، ساختمانهایی قدیمی خواهید دید که با مرجان دریایی ساخته شده اند. تنها جایی از ایران که سنگ دریا، عمارت های بزرگ را سرپا نگه داشته است. شبانه در کافه های کوچک همین محل، صدای شعرخوانی و موسیقی زنده خواهید شنید. از غذاهای بوشهر نگذرید و از لذیذترین میگو پلو بوشهری و دمی لخلاخ تا یتیمک و گمنه، جهان مزه و سلیقه شما را عوض می کند. از ادویه های رنگارنگ و خرمای بوشهر هم سوغات ببرید.

بوشهر، بندری به قدمت تاریخ

روزگاری نه چندان دور بندر سیراف نبض تجارت و دریانوردی جنوب ایران بوده است. خانه های قدیمی با بادگیرهای بلند، منظره ای گیرا از یک شهر ساحلی است. مسجد جامع و عمارت نصوری از عمارت های شاخص شهر و معماری بومی هستند. اگر می خواهید از قدمت این شهر بدانید به دره لیر بروید. این دره باستانی در نزدیکی شهر قرار دارد. شما شهری خاموش خواهید دید که فقط بقایای قبرها و خانه ها در دل صخره ها به جا مانده است. سازه های آبی، استودان، آتشکده و سایر نشانه ها از تمدنی قدیمی حکایت دارد. گویا در اثر زلزله ای مهیب این شهر باستانی از میان رفته است.  بهترین زمان برای تهیه بلیط بوشهر اواخر زمستان است که هوا مطبوع و متعادل است. شهر موسیقی سنج و دمام و نغمه‌های گرم، بندر ساحلی و نخلستانها، شهر شروه و معماری روبه دریا. بوشهر در اسناد تاریخی فراوان دیده می‌شود چرا که محل گذر کشتی‌های ممالک دیگر و جهانگردان و ملوانان بوده است. فرهنگی آمیخته با دریا و افسانه‌هایش. عمارتهای بزرگی را می‌توانید در بازدید از بوشهر ببینید همچون عمارت ملک و کازرونی. موزه دریانوردی، شما را با فرهنگ دریایی منطقه آشنا می‌کند. کلیسای قدیمی مسیح همنشینی ادیان را به شما نشان خواهد داد.

 

 

---

سواحل دریای خلیج فارس

پارک دریایی بوشهر

خلیج نایبند، قلب زنده جنوب است، زیستگاه حفاظت شده ای که گونه های مختلف جاندران دریایی و خشکی در آن بقا دارند. جنگل دریایی نایبند چون هوای تازه خلیج فارس با درختان حرا پوشیده شده است. دماغه نایبند زلال ترین دریا را به شما نشان خواهد داد و مناظری با چشم انداز بیکران دریا در قاب نگاه شما ثبت خواهد شد. از سال 83  این محدوه طبیعی به عنوان اولین پارک دریایی ایران به ثبت رسیده است. برای دیدن نایبند کافیست از بوشهر به سمت عسلویه بروید.

------

دماغه نایبند از دیدنی های بوشهر

سنگ های خیال بوشهر

گنبد نمکی جاشک یک پدیده طبیعی منحصربفرد است، جایی که شما مبهوت زیبایی تیغه ها و فرمهای نمکی خواهید شد. اگر از مسیر بوشهر به سمت کنگان 144 کیلومتر برانید به روستای گنخک می رسید. دنیای بلورین جاشک را وقتی از نزدیک ببینید، شما را به دنیای خیال انگیزی خواهد برد که فقط دوربین می تواند لحظاتی از آن را شکار کند. اینجا آخرین دیواره های کوهستانی زاگرس است. شما در برابر بزرگترین گنبد نمکی خاورمیانه قرار دارید. این گنجینه طبیعی به ثبت ملی رسیده و شما هم در بازدید خود حفاظت از این زیبایی را فراموش نکنید. بهترین راه رسیدن به جاشک، پرواز تهران بوشهر است. انواع قیمت بلیط هواپیما تهران به بوشهر را می‌توانید در همین صفحه مشاهده کنید. در این صفحه شما می‌توانید به راحتی و با انتخاب تاریخ پرواز و زمان سفر خود قیمت بلیط هواپیما تهران به بوشهر را انتخاب و خرید کنید. لازم به ذکر است که ما در تریپ تضمین می‌کنیم بهترین قیمت بلیط هواپیما تهران به بوشهر را بدست مشتریان عزیز برسانیم.

 

---

سنگ های خیال، طبیعتی اعجاب انگیز در بوشهر

دهکده دریایی بوشهر

روستاهایی که تا امروز دیده اید فراموش کنید و در مسیر عسلویه به چاه مبارک بروید. بنود روستایی کوچک اما پر کشش با خانه های متروک و بر کرانه خلیج فارس است. زمانی نه چندان دور مردم روستا در آن ساکن بودند و صیادی می کردند. منظره این دهکده تاریخی در مجاورت دریا برای عکاسی کم نظیر است. می توانید در کرانه ساحلی بگردید و شب در همان نزدیکی کمپ بزنید.

سخن آخر

سامانه رزرواسیون تریپ به شما کمک می کند تا به راحتی خرید آنلاین بلیط هواپیما را انجام دهید. شما در کمترین زمان نسبت به انواع قیمت ها در تاریخ مورد نظر خود دسترسی خواهید داشت و مناسبترین قیمت بلیط را پیدا خواهید کرد. بهترین قیمت پروازهای داخلی و خارجی، رزرو اینترنتی و خرید ارزان بلیط هواپیما چارتری و سیستمی از تمامی ایرلاین ها را با سامانه تریپ سریع و آسان تجربه کنید.

 

کپی