اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
سخنگوی قوه قضائیه خبر داد:

شیرین نجفی متهم پرونده زم در زندان است

شیرین نجفی متهم پرونده زم در زندان است

در آستانه سالگرد سانحه سقوط هواپیمای 752 اوکراینی که منجر به جان‌باختن 176 مسافر آن شد، سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که تحقیقات پرونده این حادثه تکمیل شده و از احتمال ارسال آن به دادگاه تا پایان دی ماه خبر داد.

  غلامحسین اسماعیلی  به پرونده روح‌الله زم مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز که چندی پیش اعدام شد هم اشاره کرد و در خصوص سرنوشت سایر متهمان این پرونده توضیح داد. او در پاسخ به سؤالی در مورد «شیرین نجفی» که پس از بازداشت روح الله زم، معروف اما به یکباره ناپدید شد، گفت: این پرونده ابعاد گسترده‌ای دارد و در بخشی منتهی به رأی شد اما هنوز به اتمام نرسیده است. اخیراً بعد از صدور کیفرخواست از ناحیه دادگاه، در مورد ۶ نفر دیگر از متهمان حکم صادر شده و ۶ نفر به حبس دو تا ۱۰ سال محکوم شدند. او ادامه داد: در مورد خانمی هم که گفتید، در زمره افرادی است که  تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شد حکم او صادر شده اما چون قطعی نشده و در مرحله تجدیدنظر خواهی است از بیان عناوین اتهامی و موضوعات مربوط به میزان دقیق آنها معذورم. در مورد نفر دیگری هم که کیفرخواست او صادر شده، هفته آینده دادگاه برگزار می‌‌شود. 
پیشتر مهسا رازانی، همسر روح‌الله زم، هم زمان با سفر همسرش به عراق گفته بود شیرین نجفی از همکاران سایت «آمدنیوز» در زمان بازداشت زم در عراق حضور داشته است. او همچنین درباره شیرین نجفی گفته بود:« من به ایشان اعتماد کامل داشتم و آقای زم نیز به او اعتماد کامل داشت.»
کپی