اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی

دریافت راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی و کسب اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از آن برای هر یک از دانشجویان و اساتید مشغول به تدریس در این مرکز دانشگاهی الزامی است.

دریافت راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی و کسب اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از آن برای هر یک از دانشجویان و اساتید مشغول به تدریس در این مرکز دانشگاهی الزامی است. در واقع، هر یک از افراد باید با چگونگی ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد و همین طور نحوه ثبت نام در آن آشنایی لازم را پیدا کنند. البته به جز این ها کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه استفاده و ثبت نام در سامانه وادانا دانشگاه آزاد و همین طور سامانه دانشگاه هوشمند دان هم برای دانشجویان و همین طور اساتید آن ها مهم و ضروری به نظر می رسد. به جز این ها بهتر است هر دانشجو با نحوه ثبت نام وام دانشجویی نیز آشنایی کافی را پیدا کرده و اطلاعاتی را در مورد مراحل، مدارک و همین طور شرایط لازم و مورد نیاز برای ثبت نام وام دانشجویی بدست آورد.

 

از آن جایی که دریافت راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی برای هر یک از دانشجویان الزامی است از این رو کمک خواستن از مشاوری خبره برای دسترسی به راهنمای جامع می تواند بسیار راهگشا باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه دسترسی به راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی و استفاده از آن می تواندی با تیم مشاوره کاردان و حرفه ای در این رابطه تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از آن ها دریافت نمایید.

 

 

برای دریافت راهنمای جامع و کامل نحوه ورود و استفاده از سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی و نحوه انحام انتخاب واحد و سایر کارهای اداری در این سایت از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 ---

 

سامانه آموزشیار آزاد برای تمامی دانشجویان، اساتید و همین طور دانشجویان جدیدالورود به این دانشگاه قابل دسترسی و استفاده است

 

 

راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان جدیدالورود

ثبت نام دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه آزاد اسلامی به طور معمول بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور انجام می شود.

در سال های گذشته بخشی از این کار به صورت حضوری برای دانشجویان انجام می شد و افراد ملزم به مراجعه حضوری به دانشگاه محل قب.لی خود بودند.

اما در حال حاضر به علت شیوع گسترده بیماری کرونا و همه گیر شدن آن دیگر امکان مراجعه حضوری به دانشگاه برای افراد وجود نداشته و آن ها الزاماً باید به صورت اینترنتی برای این امر مهم اقدام کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی برای رفاه حال دانشجویان سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را راه اندازی کرده و امکان استفاده از آن را برای این دسته از افراد فراهم کرده است.

در صورت عدم اطلاع از نحوه کار و استفاده از سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد در ادامه این نوشته با ما همراه باشید تا راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را خدمت شما دوستان عزیز دانشجو ارائه کنیم.

. در قدم اول برای استفاده از سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد الزاماً باید آدرس اینترنتی این سایت یعنی edu.iau.ac.ir را در مرورگر گوگل خود درج بفرمایید.

. پس از ورود به سامانه نوبت به کلیک بر روی گزینه پذیرش غیرحضوری پذیرفته شدگان می رسد.

. در مرحله بعدی ملزم به درج کد ملی خود در کادر مربوط به شماره دانشجویی هستید. در ادامه کلیک بر روی گزینه ورود فراموش نشود.

. در قدم بعدی می توانید رشته های مورد قبولی در آن ها را می توانید مشاهده بفرمایید. در ادامه با کلیک بر روی گزینه ورود به آموزشیار امکان ورود به سامانه و طی ادامه مراحل ثبت نام را دارید.

. در قدم بعدی الزاماً باید نکات و قوانین مندرج در صفحه سایت را به دقت مورد مطالعه قرار داده و در ادامه موظف به زدن تیکی در کنار گزینه موارد فوق را مطالعه کرده ام و پذیرفتم و همین طور تأیید مطالب و ورود به آموزشیار هستید.

. در قدم بعدی کلیک بر روی گزینه ای تخت عنوان پذیرش برخط توسط داوطلب است.

. با انجام تمامی مراحل ذکر شده در بالا نوبت به تکمیل فرم اطلاعات شخصی می رسد که درج تمامی موارد درخواستی در آن الزامی است. در پایان کلیک بر روی گزینه ای تحت عنوان ثبت فراموش نشود.

. در پایان مراحل ثبت نام در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد الزاماً‌ باید برای بارگذاری مدارک خود از جمله شناسنامه و کارت ملی اقدام فرمایید.

. مرحله بعدی درج موارد درخواستی در فرم های تعهد نامه دانشجو و همین طور بارگذاری و اسکن مدارک تکمیلی کارشناسی در سامانه آموزشیار می رسد.

با طی مراحل بالا نوبت به تکمیل فرم هایی در زمینه های مختلف ورزشی، ادبی، هنری، قرآنی و مذهبی در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد می رسد

در انتهای مراحل ثبت نام و بعد از پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز تمامی و مراحل فوق رسید پذیرش موقت داوطلب برایتان به نمایش درمی آید.

 

 ---

 

راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان

از آن جایی که در طول زمان دانشجویی در دانشگاه آزاد نیز مجبور به استفاده از سامانه آموزشیار هستید در این بخش از نوشته حاضر با ذکر راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

. در قدم اول برای استفاده از سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد الزاماً باید از طریق مرورگر گوگل خود وارد سامانه شوید.

در قدم بعدی نوبت به کلیک بر روی گزینه ای تحت عنوان دانشجو می رسد. با کلیک بر روی این بخش نوبت به درج شماره دانشجویی در فیلد مخصوصی می رسد. دقت داشته باشید که در این فیلد به جز شماره دانشجویی باید کد منطقه دانشگاهی خود را نیز درج بفرمایید و در ادامه بر روی گزینه ورود بزنید.

. در صفحه بعدی باز شده می توانید قوانین و ضوابطی را مشاهده کنید که باید به طور دقیق آن ها را مورد مطالعه قرار دهید. با خواندن جزء به جزء این قوانین نوبت به زدن تیکی در مربع کنار عبارت موارد فوق را مطالعه کردم و پذیرفتم می رسد.

با انجام این کار باید گزینه ای تحت عنوان تأیید مطلب و ورود به سیستم را نیز بزنید.

. در مرحله بعدی صفحه ای برایتان باز می شود که الزاماً باید در آن برای درج کد تصویر، کلمه عبور و همین طور نام کاربری و بعد کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم اقدام بفرمایید.

. با انجام تمامی این مراحل می توانید به راحتی به پروفایل شخصی خود وارد شوید و از خدمات این بخش استفاده کنید.

 

 

راهنمای سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی برای اساتید

در رابطه با نحوه ورود اساتید به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی باید خدمت شما عرض کنیم که اساتید هم دقیقاً با طی مراحلی مشابه مراحل بالا می توانند برای دسترسی به سامانه آموزشیار اقدام کنند.

فقط دقت داشته باشید که برای ورود به سیستم در زمان درج نام کاربری و رمز عبور باید به راهنمای موجود در سامانه توجه داشته باشند و آن را به دقت مورد مطالعه و بررسی قرار دهند.

البته این مورد برای همکاران و پرسنل مشغول به کار در دانشگاه آزاد اسلامی هم صدق می کند و باد مورد توجه قرار گیرد.

 

 

خدمات ارائه شده در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی از آن دست سامانه هایی است که کاربردهای زیادی برای دانشجویان دارد و در صورت استفاده از آن بسیاری از کارهای اداری شما در دانشگاه به خوبی و بدون نیاز به مراجعه حضوری جلو می رود.

از میان این خدمات ارائه شده می توان از مشاهده نمره های میان ترم و پایان ترم، برنامه های کلاسی و همین طور ارزشیایی اساتید هر یک از دروس اشاره کرد

 

کپی