اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

حمایت همگانی از طرح شهیدسلیمانی

حمایت همگانی از طرح شهیدسلیمانی

سخنگوی وزارت بهداشت ودرمان گفت: در طرح شهیدسلیمانی افراد مسئول با شناسایی افراد مشکوک و مثبت بیماری، با ایزوله کردن محیط و قرنطینه فرد مبتلا از همه گیری آن بین افراد جامعه جلوگیری کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان با بیان اینکه مازندران از جمله استان‌هایی بوده که در طرح پزشک خانواده توفیقات کشوری داشته و الگوی دیگر استان‌ها نیز شده است گفت: انتظار هست که این استان در اجرای طرح شهید سلیمانی نیز با همراهی و همکاری همه دستگاه‌های مسئول هر چه سریعتر روند اجرای طرح را تکمیل‌تر کند.

لاری، با بیان اینکه انتظار هست در سطح شهیدسلیمانی، بسیج، هلال احمر، گروه‌های مردمی و خیّران حضور و همکاری میدانی داشته باشند گفت: در این طرح افراد مسئول با شناسایی افراد مشکوک و مثبت بیماری، با ایزوله کردن محیط، قرنطینه فرد مبتلا، از همه گیری آن بین افراد جامعه جلوگیری کنند.

رفتار مردم در قبال کرونا باید تغییر کند
دکتر لاری با بیان اینکه متاسفانه رفتار بیماری کرونا در طی این مدت به جای اینکه به سمت خاموشی پیش برود راه چموشی را پیش گرفته است ادامه داد، انتظار هست که مردم همچنان در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص اصناف و مشاغلی که با ارباب رجوع سر و کار دارند و پر ازدحام محسوب می‌شوند، و نیز دوری از تجمع‌ها که می‌تواند درگیری استان را در ابتلا به ویروس کرونا افزایش دهد، پرهیز و دوری کنند.

او ابراز امیدواری کرد موج سوم بیماری کرونا ان شالله موج آخر همه گیری این بیماری در ایران و دیگر کشور‌ها باشد./ صداو سیما

 

کپی