اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رئیس علوم پزشکی اهواز اعلام کرد

هشدار افزایش مرگ و میر کرونا در پی تداوم آلودگی هوای خوزستان

هشدار افزایش مرگ و میر کرونا در پی تداوم آلودگی هوای خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به تداوم آلودگی هوا در روزهای اخیر، گفت: آلودگی هوا در تشدید بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی و ریوی تاثیرگذار است و قطعا بار بیماری زمینه‌ای را افزایش می‌دهد که این مساله، تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر مرگ و میر کرونا دارد.

دکتر فرهاد ابول‌نژادیان اظهار کرد: در روزهای اخیر گزارش‌های میدانی، حاکی از کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اغلب شهرهای استان خوزستان هستند.

وی افزود: از سوی دیگر با توجه به سرد شدن هوا و بسته شدن درب و پنجره‌ها، نگرانی زیادی از بروز پیک جدید در استان خوزستان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به کاهش موارد بستری بیماران مبتلا به کرونا در هفته‌های اخیر در خوزستان گفت: اگر قرار است این شرایط حفظ شود، به همکاری مردم در رعایت پروتکل‌ها نیاز داریم.

ابول‌نژادیان با اشاره به آلودگی هوا در شهرهای صنعتی خوزستان گفت: آلودگی هوا در تشدید بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی و ریوی تاثیرگذار است و قطعا بار بیماری زمینه‌ای را افزایش می‌دهد که این مساله، تاثیر مستقیم و غیرمستقیم بر مرگ و میر کرونا دارد./ ایسنا

کپی