اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

عمار حکیم خواستار نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق شد

عمار حکیم خواستار نظارت سازمان ملل بر انتخابات عراق شد

رئیس ائتلاف عراقیون از سازمان ملل خواست در انتخابات آتی عراق نقش نظارتی ایفا کند.

به نقل از سومریه نیوز، دفتر عمار حکیم، رئیس ائتلاف عراقیون با صدور بیانیه‌ای خواستار ایفای نقش نظارتی سازمان ملل در پرونده انتخابات آتی عراق شد.

در بیانیه مذکور آمده است که خواسته‌های عمار حکیم در جریان دیدار وی با جنین هنیس پلاسخارت، نماینده دبیرکل سازمان ملل در دفتر خود در بغداد بیان شد.

دو طرف در جریان این دیدار در خصوص تحولات سیاسی عراق و منطقه، اولویت‌های آتی این کشور از جمله انتخابات زودهنگام، اوضاع اقتصادی و راه حل‌های مطلوب برای آنها به بحث و تبادل نظر پرداختند.

عمار حکیم در جریان این دیدار بر لزوم تکمیل اقدامات لازم برای قانونیت بخشیدن به انتخابات تأکید کرد.

رئیس ائتلاف عراقیون، نماینده دبیرکل سازمان ملل را در جریان اهمیت تصمین امنیت انتخابات و آزادی نامزدها و رأی دهندگان در انتخاب نامزدهای مورد نظر خود قرار داد.

عمار حکیم در خصوص رابطه بین بغداد و اربیل، ضمن تأکید بر حاکمیت قانون اساسی بر همگان و حمایت از منافع آنها، خواستار استفاده از این فرصت تاریخی برای حل مشکلات نفتی و سایر امور حل نشده بین دولت فدرال و اقلیم کردستان عراق شد.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق دسامبر گذشته، ششم ژوئن آتی را زمان برگزاری انتخابات پارلمانی تعیین و بر لزوم قدم برداشتن در مسیر موفقیت آمیز بودن انتخابات زودهنگام تأکید کرد. / ایسنا

کپی