اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

درخواست دو نماینده دموکرات از اف.بی.آی برای تحقیقات علیه ترامپ از بابت تماس تلفنی

درخواست دو نماینده دموکرات از اف.بی.آی برای تحقیقات علیه ترامپ از بابت تماس تلفنی

دو عضو حزب دموکرات آمریکا از اف.بی.آی خواستند یک تحقیقات کیفری را علیه دونالد ترامپ از بابت مناقشه مربوط به تماس تلفنی‌اش با هدف اعمال فشار بر مقام‌های ایالت جورجیا به منظور لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری به نفع خودش، باز کند.

 به نقل از گاردین، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در این تماس تلفنی بر اساس فایل صوتی مربوط به آن که روز یکشنبه علنی شد، به سرزنش "برد رافنسپرگر"، مقام انتخاباتی ارشد جورجیا و طرح درخواست از او برای "یافتن" آرای کافی به منظور لغو پیروزی انتخاباتی جو بایدن در این ایالت پرداخته است.

تد لیو و کاتلین رایس، دو عضو حزب دموکرات آمریکا گفتند: ما معتقدیم دونالد ترامپ دست به جلب شراکت یا دسیسه چینی برای ارتکاب چند جرم انتخاباتی زده است.

این افشاگری سبب به راه افتادن بحثی شدید درباره اینکه آیا این تماس ناقض قوانین فدرال ممنوع کننده مداخله در انتخابات بوده، شده است. تد لیو که نماینده کالیفرنیا در مجلس نمایندگان است و کاتلین رایس که نماینده نیویورک در این مجلس است خواستار باز کردن یک پرونده در این خصوص شده‌اند.

آنها خطاب به کرستوفر رای، مدیر اف.بی.آی نوشتند: ما به عنوان نمایندگان کنگره و دادستانهای سابق معتقدیم دونالد ترامپ دست به جلب شراکت یا دسیسه چینی برای ارتکاب چند جرم انتخاباتی زده است. ما از شما می‌خواهیم فورا یک تحقیقات کیفری درباره رئیس جمهور باز کنید.

بر اساس قوانین آمریکا، محروم ساختن رای دهندگان از یک انتخابات آزاد یا عادلانه "به صورت عمدی و از روی قصد" یک جرم است.

اریک هولدر، دادستان کل سابق آمریکا در توئیتی نوشت: همچنان که شما به این نوار گوش میکنید این قانون کیفری فدرال را در نظر بگیرید./ ایسنا

کپی