اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

رژه خودرویی دوستداران سردار سلیمانی از مقابل سفارت آمریکا در مسکو

رژه خودرویی دوستداران سردار سلیمانی از مقابل سفارت آمریکا در مسکو

جمعی از دوستداران و ارادتمندان مکتب حاج قاسم ، با خودروهای مزین به تصاویر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ، از مقابل سفارت آمریکا در مسکو رژه رفتند

به گزارش ایرنا از مسکو جمعیت جوانان جمهوری آذربایجان در روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که با این رژه خودرویی علاوه بر نشان دادن همیستگی با ملت ایران به آمریکایی‌ها یادآوری شد که راه شهید سلیمانی ادامه دارد و انتقام سخت در راه است.

همزمان با برپایی این رژه خودرویی جمعی از جوانان و شهروندان جمهوری آذربایجان با در دست داشتن عکس‌ نوشته و بالون‌های مزین به عکس سردار سلیمانی در مقابل سفارت آمریکا در مسکو تجمع کردند.

در مراسمی که شنبه شب نیز برای گرامیداشت سالگرد شهادت قاسم سلیمانی در مرکز اسلامی مسکو برکزار شد خیل عظیمی از شرکت کنندگان از شهروندان جمهوری آذربایجان بودند که ارادت و همبستگی خود را با ملت ایران برای ادامه راه سردار دلها اعلام کردند.

صبحگاه جمعه ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی و همراهانش در حمله بالگردهای آمریکایی‌ها در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند. در این حمله تروریستی  ابومهدی المهندس فرمانده حزب الله عراق و قائم مقام بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و شمار دیگری از رزمندگان عراقی هم به شهادت رسیدند.

این ترور به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صورت گرفت و کاخ سفید به طور رسمی مسئولیت آن را پذیرفت./ایرنا

رژه خودرویی دوستداران سردار سلیمانی از مقابل سفارت آمریکا در مسکو

کپی