اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

جدیدترین فهرست از ثبت‌نام‌های جشنواره فجر/ ۵۰ فیلم بیشتر خواهد شد؟

جدیدترین فهرست از ثبت‌نام‌های جشنواره فجر/ ۵۰ فیلم بیشتر خواهد شد؟

سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر با وجود شرایط کرونایی تاکنون شاهد ثبت نام تعداد قابل اعتنایی اثر بوده است.

حدود یک ماه مانده به شروع سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر فیلم‌های متقاضی حضور در این رقابت بیشتر شده و آمار جدید نشان می‌دهد که فیلمسازان حتی از فجر کرونایی هم استقبال کرده اند.

در اخبار منتشر شده، تهیه‌کننده فیلم سینمایی «روز ششم» رحمان سیفی آزاد، در گفتگو با خبرنگار صبا از آماده شدن فیلمش برای رقابت در این جشنواره خبر داد.

همچنین ابراهیم اصغری تهیه‌کننده فیلم سینمایی «تک تیرانداز» حضور این فیلم را در این دوره از جشنواره تایید کرد.

«مامان» به کارگردانی آرش انیسی و تهیه‌کنندگی مجید برزگر که به تازگی پروانه نمایش آن صادر شده است، جشنواره فیلم فجر را برای رونمایی از فیلم انتخاب کرده‌اند.

در دیگر آمار رسیده نام «غیبت موجه» ساخته عباس رافعی، «حکم تجدید نظر» اولین ساخته محمدامین کریم‌پور، به تهیه‌کنندگی رضا کریمی، «گیج‌گاه» تجربه اول عادل تبریزی به تهیه‌کنندگی ولی‌الله مدنی و حنیف سروری و «روزی روزگاری آبادان» از حمیدرضا آذرنگ و به تهیه‌کنندگی عبدالله اسکندری به چشم می‌خورد.

همچنین «آهو» هوشنگ گلمکانی به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی، «سیاره باز» با تهیه‌کنندگی علی قائم‌مقامی و کارگردانی حمید همتی، «طبقه یک و نیم» اولین اثر نوید اسماعیلی و «مِیجِر» با تهیه‌کنندگی حمید فرخ‌نژاد و کارگردانی احسان عبدی پور که در سکوت خبری ساخته شد، فرم حضور در سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر را پر کرده‌اند.

فیلم های «یقه سفیدها» ساخته شهرام مسلخی، فیلم سینمایی «لب خط»، به کارگردانی علی جبارزاده به عنوان یک فیلم اولی، «بی سرزمین» سومین ساخته بلند تورج اصلانی به عنوان سومین فیلم سینمایی این کارگردان، فیلم سینمایی «نارگیل» به کارگردانی سیدداود اطیابی دیگر آثاری هستند که حضورشان را در فجر ۳۹ اعلام کرده اند.

بنیاد سینمایی فارابی که پیش از این از حضور فیلم‌های «شهربانو»، «رمانتیسم عماد و طوبا» و «زالاوا» در جشنواره گفته بود از شرکت «مهران» به کارگردانی رقیه توکلی هم خبر داد.

همچنین باید گفت احمد احمدی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «بابا سیبیلو» که پیش از این از حضور این فیلم در جشنواره فیلم فجر خبر داده بود، اعلام کرد که به دلیل مشکلات فنی به جشنواره سی و نهم نمی‌رسد.

داریوش مهرجویی هم با انتشار خبری به شایعات حضورش در جشنواره پایان داد و «لامینور» را برای اکران عمومی آماده کرد.

پیش از این فیلم‌های «حرف آخر»، «بانک‌زده‌ها»، «لیپار»، «زمستان بود»، «گل به خودی»، «جعبه کوچک فلزی»، «زد و بند»، «اتومبیل»، «مصلحت نظام»، «یدو» و «قاتل وحشی» فرم حضور در سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر را پر کرده بودند./صبا

کپی