اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

مرد معتاد به خاطر مهریه دست به سرقت طلا زد

مرد معتاد به خاطر مهریه دست به سرقت طلا زد

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی از دستگیری مرد معتاد که به خاطر پرداخت مهریه، طلا سرقت کرده بود، خبر داد .

به گزارش ایران انلاین ، سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" بیان داشت : سوم آذر ماه پرونده ای در کلانتری 121 سلیمانیه به دادخواهی یکی از شهروندان و دستگیری شخصی به نام هوشنگ به اتهام سرقت از منزل تشکیل و با دستور قضائی به  پایگاه ششم پلیس آگاهی  ارجاع شد.
وی عنوان کرد: از شاکی در خصوص موضوع تحقیق و اظهار داشت، مدتی پیش همسرم فوت کرد و مدتی درگیر مراسم خاکسپاری بودم و افرادی از بستگان من جمله متهم مذکور که برادر زنم می باشد به منزل رفت و آمد کرده اند و پس از اتمام مراسم متوجه شدم طلاهایی به ارزش تقریبی 2 میلیارد ریال که در داخل کشوی دراور بوده سر جای خود نیست و به سرقت رفته است و در این خصوص به شخص حاضر که دارای سابقه کیفری و حرکات و رفت و آمدهای مشکوک بوده و از محل نگهداری طلاها نیز با اطلاع بوده مظنون می باشم.
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: کارآگاهان در گام اول تحقیقات عازم محل وقوع سرقت می شوند و در بازدید از صحنه جرم متوجه می شوند قطع به یقین سرقت داخلی بوده و سارق به محل جرم آشنایی داشته است که در این راستا از متهم به عنوان مظنون تحقیق می شود که ابتدا ارتکاب بزه سرقت را منکر شد و در مراحل مختلف تحقیق اظهارات ضد و نقیضی مطرح می کرد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: از متهم مجددا بازجویی که پس از مواجهه با دلائل و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و به سرقت طلا های شاکی معترف کرد.
وی افزود: متهم معترف شد، مدتی پیش به علت اعتیاد همسرم از من طلاق گرفت و محکوم به پرداخت مهریه او شدم و من که به خاطر اعتیاد نیز بیکار بودم و پولی نداشتم که به عنوان مهریه پرداخت کنم. بعد از فوت خواهرم از ترس زندان تصمیم به سرقت طلاهای او گرفته و در روزی که شاکی درگیر مراسم بود از فرصت استفاده کرده و طلاها را ربوده و مخفی کردم .
سرهنگ کنجوریان بااشاره به اینکه با راهنمایی متهم طلاهای سرقتی کشف شد، گفت: طلاهای سرقتی  طی صورتجلسه تنظیمی تحویل شاکی  و متهم با صدور قرار مناسب روانه زندان شد.

کپی