اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

کشف 15میلیارد کالای قاچاق در تهران

کشف 15میلیارد کالای قاچاق در تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف کالای قاچاق به ارزش 15 میلیارد ریال ازبنگاهی در جنوب تهران خبر داد.

سرهنگ کارآگاه "علی ولی پور گودرزی" در تشریح جزئیات این خبر، بیان کرد: نهم دی ماه در تحقیقات پلیس مشخص شد مالک بنگاهی در حوالی خیابان فدائیان اسلام  مقدار فراوانی کالای قاچاق در محل بنگاهش دپو و جمع آوری کرده است که بلافاصله تیمی از کارآگاهان بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.
وی عنوان کرد: بررسی های اولیه نشان از این داشت،  مالک بنگاه با همکاری همدستش با استفاده از یک دستگاه کامیون مقدار  فراوانی کالای قاچاق اعم از لوازم خانگی و پوشاک در این مکان تخلیه کرده است و قصد دارد در فرصت مناسبی در سطح بازار توزیع کند. نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری متهمان و بازرسی از داخل بنگاه  اخذ شد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران ابراز داشت: با اخذ دستور قضائی مراقبت های ویژه از محل بنگاه آغاز و کارآگاهان موفق شدند هر دو متهم را دستگیر و در بررسی از داخل بنگاه  526 ثوب کاپشن مردانه،  156 سری چمدان مسافرتی و 10 هزار و 416 عدد استکان و لیوان فاقد بارنامه ، فاکتور و مجوزهای گمرکی کشف کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه کالاهای کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را 15 میلیارد ریال برآورد کرده ¬اند.

کپی