اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

ایمنی ناشی از کرونا ضامن دوباره مبتلا نشدن نیست

ایمنی ناشی از کرونا ضامن دوباره مبتلا نشدن نیست

رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه با اشاره به این که ایمنی ایجاد شده ناشی از ویروس کرونا در خون، از ابتلای مجدد به این ویروس پیشگیری نمی‌کند، گفت: آنتی‌بادی در خون هیچ تضمینی به بهبودیافتگان کرونایی برای رفتارهای پرخطر نمی‌دهد.

دکتر داود یادگاری نیا با اشاره به این که وجود آنتی بادی کرونا در خون به هیچ عنوان نمی تواند از ابتلای مجدد به بیماری پیشگیری کند، اظهار کرد: هنوز به صورت     صددرصد مشخص نیست که آیا آنتی بادی نقش محافظتی در بدن فرد دارد یا خیر.

عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به تحقیقات انجام شده درمبتلایان به کووید ۱۹ افزود: از زمان شیوع کرونا تابه امروز افرادی(خصوصا در بین کادر بهداشت و درمان) علیرغم وجود آنتی بادی در بدن مجددا به کرونا مبتلا شدند.

رییس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه با بیان این که صرف وجود آنتی بادی نمی توان به افراد  مجوز انجام رفتارهای پرخطر داد تاکید کرد: همچنان تا زمان تولید داروی موثر و واکسن باید در هر شرایطی استفاده از ماسک و    توجه به توصیه های بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا جدی بگیریم.

وی با اشاره به این که سیر مبتلاشدن کرونای کودکان درمقایسه با بزرگسالان بسیار متفاوت است خاطرنشان کرد: سیستم ایمنی  کودکان معمولا در مواجه با ویروس کووید ۱۹ مقاوم تراست.

دکتر یادگاری نیا در ادامه با اشاره به تفاوت انتقال آنفولانزا و کرونا از کودکان به بالغین توضیح داد: برخلاف آنفولانزا که بیماری بیشتر از کودکان به بزرگسالان سرایت می کند، مشاهدات و تحقیقات گواه این موضوع است که ویروس کووید ۱۹ در    بیشتر موارد از بزرگسالان به کودکان منتقل می شود./  دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

 

 

کپی