اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

احمدی: ورزش‌ بومی پشتوانه خوبی برای رشته‌های قهرمانی است

احمدی: ورزش‌ بومی پشتوانه خوبی برای رشته‌های قهرمانی است

معاون وزیر ورزش و جوانان در مراسم معارفه رییس جدید فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گفت: ورزش های بومی و محلی و سنتی پشتوانه خوبی برای ورزش قهرمانی است.

 معاون وزیر ورزش و جوانان در این مراسم ضمن ابلاغ حکم ریاست فدراسیون به «محمدتقی امیری خراسانی» از خدمات و تلاش های اکبری در جایگاه سرپرستی فدراسیون تقدیر به عمل آمد.

«عبدالحمید احمدی» معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش در جلسه معارفه رییس جدید فدراسیون ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی گفت: ورزش های بومی و محلی و سنتی پشتوانه خوبی برای ورزش قهرمانی است. عرصه ورزش‌های روستایی عرصه‌ی خطیری است و پذیرش مسوولیت راهبری آن در قیاس با سایر فدراسیون‌های ورزشی دشوارتر است.

وی با اشاره به کارکردهای مختلف فدراسیون ورزش روستایی افزود: ماهیت کار این فدراسیون با فدراسیون‌های دیگر تفاوت دارد، زیرا کار این فدراسیون راهبردی است. روستاییان سرشار از استعداد و توانمندی هستند که باید با برنامه ریزی جامع و اصولی شرایط ورزش را برای جامعه روستایی فراهم نماییم.

در ادامه «محمدتقی امیری خراسانی» رییس فدراسیون ورزش روستایی ضمن تقدیر و تشکر از حاضران در جلسه گفت: به عنوان یک شاگرد، افتخاری نصیبم شد تا در خدمت جامعه ورزش روستایی باشم لذا سعی می کنیم با همدلی، هم افزایی و با همکاری اهداف و سیاست هایی که برای ارتقای ورزش روستایی و بازیهای بومی محلی در نظر داریم، گام برداریم بنابراین باید به جای حرف زدن در میدان کار مرد عمل باشیم تا بتوانیم موجبات رشد و توسعه ورزش‌های سنتی را فراهم کنیم.

امیری خراسانی دهم دی‌ماه با کسب ۲۹ رای مجمع انتخاباتی برای چهار سال به عنوان رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی انتخاب شد. پیش از وی غلامرضا جعفری عهده‌دار این سمت بود که به خاطر قانون منع به کارگیری بازنشستگان از این پست کنار گذاشته شد. عباسعلی اکبری در این مدت سرپرست فدراسیون بود./ فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی

کپی