اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

تشکیل ستاد صادرات به مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان در تبریز

تشکیل ستاد صادرات به مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان در تبریز

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: با دستور وزیر صمت، ستاد توسعه صادرات به مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان در تبریز تشکیل شد.

حمید زادبوم روز شنبه در نشست با اعضای مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در تبریز  افزود: در این ستاد به جز آذربایجان شرقی، استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان نیز عضو هستند.

وی با بیان اینکه برای صادرات مجوز گرفته ایم، ادامه داد: توسعه صادرات و استفاده فعالان اقتصادی از ظرفیت مرزها و موافقت نامه‌های ترجیحی برای گسترش مراودات تجاری از جمله اهداف تشکیل ستاد توسعه صادرات به مناطق آزاد شده جمهوری آذربایجان است.

الهام علی یف، رئیس جمهوری آذربایجان پس از آزادسازی مناطق اشغالی این کشور از دست ارمنستان در جنگ های ۴۳ روزه، اعلام کرد باکو از مشارکت کشورهای همسایه در بازسازی مناطق آزاد شده استقبال می کند.

کارشناسان مسائل اقتصادی با اشاره به مرز حدود ۲۰۰ کیلومتری آذربایجان شرقی با جمهوری آذربایجان و تجربه موفق شرکت‌های تجاری تبریز در بازار ساخت و ساز و نیز راه سازی باکو می گویند که کشورمان باید از ظرفیت مناطق مرزی با محوریت آذربایجان شرقی برای گرفتن سهم در خور از بازار جمهوری آذربایجان ایفای نقش کند./ ایرنا

کپی