اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان:

وضعیت شیوع کرونا در گلستان ناپایدار است

وضعیت شیوع کرونا در گلستان ناپایدار است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به جان باختن هشت بیمار کرونایی استان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: وضعیت شیوع و ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در گلستان همچنان ناپایدار است.

عبدالرضا فاضل روز شنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: گرگان، کردکوی، بندرترکمن و بندرگز در وضعیت هشدار و نارنجی و بقیه ۱۰ شهرستان‌ استان در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

وی گفت: در حال حاضر ۴۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری‌ هستند که از این تعداد ۹۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان بوده و ۳۸ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: از زمان اجرای محدودیت‌ کرونا و با همکاری صنوف و مردم، روند ابتلا و بستری کووید ۱۹ در استان کاهش یافته که امیدواریم با تداوم این روند، شیوع این بیماری مهار شود.

استاندار گلستان هم در این جلسه با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در چند شهر مازندران گفت: به دلیل تردد فراوان ساکنان گلستان و مازندران، باید توجه به کنترل حمل و نقل میان ۲ استان برای جلوگیری از احتمال انتقال کرونا جدی گرفته شود.

هادی حق‌شناس اظهار داشت: کم توجهی به این بخش می تواند موجب تاثیری پذیری مناطق گسترده ای از گلستان و گسترش دوباره کرونا در شهرهای غرب استان شود.

وی همچنین با اشاره به دریافت حق کرونا در مطب‌ها و آزمایشگاه‌های گلستان گفت: دریافت این پول غیرقانونی است و اگر نظام پزشکی مدعی قانونی بودن این مبلغ است، باید برای آن ادله قانونی ارائه دهد./ ایرنا

کپی