اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

نگرانی استاندار قم از جهش کرونا در بهمن

نگرانی استاندار قم از جهش کرونا در بهمن

استاندار قم گفت: باتوجه به آغاز فصل زمستان که می تواند در تشدید بیماری موثر عمل کند و همچنین جهش جدید این ویروس باید نگرانی ها و مراقبت ها را تشدید کنیم تا از شیوع موجی جدید در بهمن جلوگیری شود.

دکتر بهرام سرمست، استاندار قم، امروز در جمع خبرنگار و پس از جلسه ستاد کرونا، ضمن تسلیت سالروز شهادت سردار سلیمانی، ایام شهادت فاطمه زهرا(س) و رحلت آیت الله مصباح یزدی عنوان کرد: با توجه به علاقه مندی مردم به برگزاری مراسمات موضوعی و تعلقات مردم نسبت به این ایام، شاهد رعایت پرتکل ها از سوی مردم بوده ایم که همین امر سبب سیر نزولی بیماری دراستان شد.

وی ادامه داد: با توجه به گزارش امروز ستاد ملی کرونا در برخی از استان ها وضعیت هشدار دهنده است و باتوجه به آغاز فصل زمستان که می تواند در تشدید بیماری موثر عمل کند و همچنین جهش جدید این ویروس باید نگرانی ها و مراقبت ها را تشدید کنیم تا از شیوع موجی جدید در بهمن جلوگیری شود.
سرمست افزود: تاکیدات ستاد ملی کرونا بر ادامه دار بودن اعمال نظارت بر رعایت پرتکل ها و همچنین تمدید استمهال مهلت برای تسهیلات بیماران  ودیعه مسکن و مشاغل اسیب دیده تا پایان بهمن بود.
وی با بیان اینکه سختگیری و محدودیت های اعمال شده موثر واقع شدند، اظهار کرد: رعایت پرتکل ها از طرف مردم مهمترین علت کاهش امار مبتلایا ن بود که ما قدردان همکاری مردم و پشتیبانی علما و روحانیون که نقطه قوت برای استان بودند، هستیم و برای ادامه کار به این همکاری نیازمندیم.
وی با اشاره براینکه وضعیت استان زرد است، بیان کرد: تمام محدودیت ها تا اعلام مجدد ستاد ملی کرونا برقرا ر است./ ایسنا

کپی