اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

خزعلی: فشار دولت الکاظمی بر دستگاه قضا برای عدم اقدام در پرونده ترور فرماندهان شهید

خزعلی: فشار دولت الکاظمی بر دستگاه قضا برای عدم اقدام در پرونده ترور فرماندهان شهید

قیس الخزعلی تاکید کرد که دولت مصطفی الکاظمی فشارهایی را بر دستگاه قضایی برای عدم صدور هیچ حکمی درمورد ترور شهید سلیمانی و ابو مهدی المهندس إعمال کرد.

 قیس الخزعلی، رهبر جنبش عصائب اهل الحق عراق در مصاحبه با شبکه العهد تصریح کرد: من از تاخیر در پاسخ به ترور سردار سلیمانی و ابو مهدی المهندس احساس پشیمانی می‌کنم.

وی گفت: لازم بود که پاسخ عراق نسبت به ترور این فرماندهان شهید، قوی‌تر از پاسخ ایران باشد. من به عنوان یک عراقی به دلیل عدم پاسخ به ترور شهید ابو مهدی المهندس در قلبم احساس درد می‌کنم.

الخزعلی افزود: آمریکا نباید دچار این توهم شود که پاسخ مقاومت نسبت به هر تجاوزی، نابرابر خواهد بود. وجود هر پایگاه نظامی خارجی در عراق به ویژه بعد از رای پارلمان (مبنی بر اخراج نیروهای بیگانه) نقض قانون و قانون اساسی به شمار می‌آید.

وی همچنین گفت که دولت مصطفی الکاظمی فشارهایی را بر دستگاه قضایی برای عدم صدور هیچ حکمی پیرامون ترور این شهدای فرمانده إعمال کرد.

الخزعلی از دستگاه قضاء خواست تا حکم خود را تا قبل از پایان دوره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا صادر کند.

رهبر جنبش عصائب اهل الحق گفت که رئیس جمهور آمریکا برای حاکمیت عراق احترامی قائل نیست و او دوره قدرت خود را با منع ورود عراقی‌ها آغاز کرده و با آزادی مجرمان بلک‌واتر به دوره خود پایان داد./ایسنا

کپی