اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

یک واکسن کرونای ایرانی دیگر به زودی وارد فاز بالینی می شود

یک واکسن کرونای ایرانی دیگر به زودی وارد فاز بالینی می شود

عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان برکت از ورود یک پلتفرم دیگر واکسن زیر نظر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در فاز بالینی خبر داد.

حسن جلیلی امروز در وبینار «بررسی وضعیت تولید واکسن کرونا در کشورها و ارائه توانمندی کشور ایران در تولید آن» که به صورت آنلاین در فرهنگستان علوم پزشکی برگزار شد، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) ، کارهای تحقیقاتی در زمینه تولید واکسن کرونا را انجام می دهد که تست انسانی آن روز سه شنبه انجام شد.

وی با بیان اینکه حال سه داوطلب خوب است و مشکل خاصی ندارند، گفت: زیر ساخت ها و سایت مورد نظر برای تولید واکسن  به همت جوانان داخلی فراهم شده است.

عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان برکت با بیان اینکه دستگاه های سایت واکسن خریداری شده است، افزود: فاز نخست این سایت مورد بهره برداری قرار گرفته و فاز دوم آن که شامل تجهیزات مکانیکی و دستگاه های تولید واکسن است نیز تا اواخر دی ماه ۲۶دی نصب خواهد شد.

جلیلی با اشاره به افزایش میزان تولید واکسن با راه اندازی این سایت ادامه داد: با راه اندازی این فاز، ظرفیت تولید به ۱ تا ۲ میلیون دُز در ماه خواهد رسید.

به گفته وی، کار تکمیل فاز ۳ این پروژه نیز شامل ساختمان، اتاق تمیز و آزمایشگاه از دو هفته پیش آغاز شده و تا اوایل اردیبهشت سال آینده تکمیل می‌شود، در چنین شرایطی، ظرفیت تولید به بیش از ۱۰میلیون دُز در ماه خواهد رسید.

عضو هیات مدیره شرکت دانش بنیان برکت افزود: پلتفرم های دیگری از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در دست بررسی است به طوری که یکی دیگر از پلتفرم های واکسن تا چند ماه آینده وارد فاز مطالعات بالینی خواهد شد./مهر


آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی