اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در سیستان و بلوچستان

فرمانده انتظامی استان سیستان بلوچستان از کشف یک تن و ۱۵۸ کیلو مواد افیونی در درگیری مسلحانه تکاوران پلیس استان با قاچاقیان مواد مخدر خبر داد.

سردار احمد طاهری اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های ایرانشهر  و زاهدان با پشتیبانی فنی و اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال ۲ محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: در این رابطه مأموران انتظامی شهرستان ایرانشهر در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام  اقدامات تخصصی، یک تیم از این باند قاچاق را که با ۲ دستگاه وانت تویوتا، در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در محور "مهرستان به ایرانشهر" بودند، شناسایی و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس، عرصه را بر خود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها به سمت نخلستانهای های اطراف متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: طی این عملیات و با عکس العمل سریع مأموران ۲ نفر از سوداگران مرگ دستگیر و ضمن کشف ۲ قبضه سلاح کلاش، ۳ تیغه خشاب و ۶۰ فشنگ جنگی در بازرسی از خودروهای توقیف شده از قاچاقچیان ۴۵۲ کیلو و ۶۴۰ گرم تریاک کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، شب گذشته مأموران انتظامی شهرستان "زاهدان" نیز در عملیاتی مشترک با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، یک تیم دیگر از این باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله ۳ دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ حوالی منطقه "کوله سنگی" این شهرستان در حال انتقال مقادیر قابل توجهی مواد افیونی بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

وی بیان کرد: سوداگران مرگ که با ورود به منطقه کمین پلیس ، خودرو را در محاصره مأموران انتظامی دیدند و با تیراندازی قصد فرار از محل را داشتند که با اقدام به موقع و عکس العمل سریع تکاوران پلیس هر ۳ خودروی آنها توقیف و ۶ سوداگر مرگ دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این عملیات و در بازرسی از خودروهای توقیفی از قاچاقچیان ۷۰۵ کیلو و ۵۵۰ گرم انواع مواد افیونی شامل: ۶۸۶کیلو  و ۴۵۰ گرم تریاک و ۱۹ کیلو ۱۰۰ گرم حشیش بهمراه ۲ قبضه سلاح کلاش و ۸۵ فشنگ جنگ کشف شد.

سردار طاهری با اشاره به اینکه در مجموع یک تن و ۱۵۸کیلو و ۱۹۰گرم مواد افیونی کشف شده است، خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند./ایسنا

کپی