اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

سلطانی‌‎فر: مسائل سرخابی‌ها برای ورود به بازارسرمایه شفاف‌سازی شده است

سلطانی‌‎فر: مسائل سرخابی‌ها برای ورود به بازارسرمایه شفاف‌سازی شده است

وزیر ورزش و جوانان گفت: خوشبختانه عمده مسائل سرخابی‌های پایتخت به‌ویژه برای ورود به بازار سرمایه شفاف‌سازی شده است.

«مسعود سلطانی» امروز(چهارشنبه) در مجمع عمومی عادی شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس با تسلیت ایّام شهادت حضرت زهرا(س) و تقارن آن با سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی به ارائه گزارشی از نتایج کسب شده توسط سرخابی­ های پایتخت پرداخت.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در چهار سال گذشته یک ریال اعتبار از منابع دولتی یا ارز دولتی و یا مبلغی بابت حق پخش تلویزیونی دریافت نکردند، گفت: با وجود این شرایط پرسپولیس توانست بدهی یک و نیم میلیون یورویی برانکو و دستیارانش و استقلال هم بخش قابل توجهی از بدهی‌های خارجی و داخلی را پرداخت و منابع اداره خود را نیز تامین کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استقلال و پرسپولیس بیش از هفت برابر بدهی‌هایشان صاحب سرمایه هستند، شرایط دو باشگاه را مطلوب توصیف کرد و افزود: خوشبختانه عمده مسائل سرخابی‌های پایتخت بخصوص برای ورود به بازار سرمایه شفاف‌سازی شده است. اسناد مالکیت دو مجموعه شهید مرغوبکار و کمپ حجازی اخذ و به نام استقلال ثبت و اسناد مالکیت دو مجموعه درفشی‌فر و شهدای گمنام صادر و به نام پرسپولیس شده است.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت ورود باشگاه­‌های پرسپولیس و استقلال به بازار سرمایه گفت: هر دو باشگاه دارای حامیان مالی توانمند و معتبر بوده که منابع مالی مورد نیاز را تامین می‌کنند.

وی تصریح کرد: مراحل تهیه گزارش‌ها و اسناد مختلف برای ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه در مراحل پایانی است.

دکتر سلطانی‌فر با اثربخش خواندن برگزاری مجامع عمومی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: در این مجامع، مدارک و گزارش‌های مالی مورد بررسی قرار گرفته و در اولین فرصت در شورای پذیرش بررسی و مجوزهای لازم اخذ خواهد شد.

وزیر ورزش و جوانان تلاش جمعی در فرایند خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال را ستود و گفت: از همراهی همکارانم در مجموعه وزارت ورزش و جوانان، مسوولان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، سازمان حسابرسی و سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار برای ورود به بازار سرمایه تشکر می­‌کنم و امیدوارم این همگرایی منجر به نتیجه مطلوب شود./ایرنا

کپی