اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری،

سه طرح ‌بزرگ برقی استان اردبیل افتتاح می‌شود

سه طرح ‌بزرگ برقی استان اردبیل افتتاح می‌شود

سه طرح بزرگ برقی استان اردبیل روز پنجشنبه در قالب سی و چهارمین هفته پویش هر هفته الف - ب - ایران با حضور رئیس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین قدیمی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل روز چهارشنبه افزود: این طرحها شامل افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ کیلو ولت شهرک صنعتی شماره ۲ در شهرستان نمین ، افزایش ظرفیت پست ۶۳ کیلو ولت شهرستان بیله‌سوار و توسعه آن و برق رسانی به پنج روستای زیر ۱۰ خانوار می‌باشد.

وی با بیان اینکه در مجموع برای اجرای این سه طرح ۳۵۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است، اظهار کرد: برای اجرای طرح افزایش ظرفیت پست ۲۳۰ کیلو ولت شهرک صنعتی شماره ۲ در شهرستان نمین ۱۸۰ میلیارد ریال، برای افزایش ظرفیت پست ۶۳ کیلو ولت شهرستان بیله سوار و توسعه آن ۱۶۵میلیارد ریال و برای برق رسانی به پنج روستای زیر ۱۰ خانوار در نقاط مختلف استان نیز ۱۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

قدیمی با بیان اینکه هم اکنون ۹۹/۹ درصد مردم استان اردبیل از نعمت برق بهره‌مند هستند و شرکت توزیع توزیع برق استان اردبیل ، برق رسانی به روستاها  و قشلاقات زیر ۱۰ خانوار  را در دستور کار خود قرار داده است، اضافه کرد: بر همین اساس فردا طرح برق رسانی به روستاهای زیر ۱۰ خانوار کهلیگ بلاغی ، آق دیوار ، هله ، کله دیگه و  شوردرق افتتاح و به بهره بردرای خواهد رسید.

وی دسترسی به انرژی به ویژه برق را یکی از امکانات اساسی زندگی امروز بشری در نگهداشت جمعیت و گام نهادن در مسیر توسعه روستایی دانست و بیان کرد: بر همین اساس یکی از اهداف اصلی وزارت نیرو ارتقای سطح رفاهی و معیشتی قشر محروم و روستایی کشور با بهره مندی آنها از نعمت برق است تا علاوه بر رونق و توسعه روستاها از مهاجرت آنها به شهرها جلوگیری شود.

رییس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان اردبیل ادامه داد: تاکنون در مجموع ۹ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های حوزه آب و برق در استان اردبیل در قالب پویش هر هفته الف - ب - ایران که از نیمه دوم سال گذشته شروع شده، هزینه شده است.

قدیمی گفت: در این پویش برای اجرای ۱۲ طرح در حوزه برق در مجموع پنج هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال و برای اجرای ۱۹ طرح در حوزه آب در مجموع چهار هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال در استان اردبیل هزینه شده است./ ایرنا

کپی