اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
وزیر بهداشت:

مردم را منتظر واکسن داخلی کرونا نگه نمی‌داریم

مردم را منتظر واکسن داخلی کرونا نگه نمی‌داریم

وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس جهش یافته کرونا را بشدت پیگیری و رصد می‌کنیم و تا این لحظه ردپایی از ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور نداریم، در عین حال درباره چگونگی تأمین واکسن کرونا توضیح داد.

 به گزارش ایسنا، سعید نمکی درباره ردیابی ویروس جهش یافته کرونا، گفت: ما این حرکت را بشدت دنبال می‌کنیم و عزیزانمان در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال رصد این موضوع هستند. سه روز قبل به ما خبر دادند که یک گروه سه نفره از هموطنان ما که از انگلیس آمدند و در یکی از استان‌های شمال شرق کشور حضور دارند، با اینکه با PCR منفی وارد کشور شدند، اما یکی از آنها علامت‌دار شده است که بلافاصله ردیابی کردیم و حتی آژانسی که آنها را از مرکز استان به شهرستان برده بود ردیابی و همه را ایزوله کردیم. دیشب ساعت ۱۲ به بعد نیمه شب بود که به من خبر دادند که خوشبختانه هر سه مورد منفی است و به جرأت می‌توانیم بگوییم که تا این لحظه ردپایی از ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور نداریم و هموطنان نگران نباشند.
نمکی درباره برگزاری مراسم ایام فاطمیه و بزرگداشت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت: تقاضای من و همکارانم این است که برای احترام به روح آن بانوی بزرگوار هم که شده باید اصولی را رعایت کنیم تا فردی از افراد این کشور دچار گرفتاری نشود و این همان درخواستی است که در مراسم عزاداری سید الشهدا(ع) از مردم خواستیم. این تقاضای مجددی است که در برگزاری این مراسم‌ها دقت کنیم که مبادا دچار گرفتاری غیرقابل کنترل شویم.
وزیر بهداشت ضمن تبریک اولین تست واکسن ایرانی کرونا، گفت: بنده و نزدیکانم زمانی واکسیناسیون را انجام می‌دهیم که تمام مردم ایران و گروه‌های هدف آن را تزریق کرده باشند و ما به نوبت واکسن ملی و تولید داخلی می‌رسیم، اما برای مردم کشورمان در صددیم که حتماً از منابع مطمئن و جاهایی که واکسن کرونا تست‌هایش را پاس کرده و آماده تزریق بدون دغدغه برای انسان برای پیشگیری را دارد، تهیه کنیم و خریداری می‌کنیم که مژده آن را هم به مردم خواهیم داد.
کپی