اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹

آمادگی روسیه برای کمک به حل و فصل بحران لیبی

آمادگی روسیه برای کمک به حل و فصل بحران لیبی

وزیر خارجه روسیه در جریان دیدار با همتای لیبیایی خود بر آمادگی مسکو برای ارائه کمک لازم در جهت حل و فصل بحران لیبی تأکید کرد.

 به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) با محمد طاهر سیاله، وزیر خارجه دولت وفاق ملی لیبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاوروف در جریان این دیدار بر آمادگی کشورش برای ارائه بیشترین میزان کمک در جهت حل و فصل بحران لیبی تأکید کرد.

وی خطاب به سیاله گفت: شما می‌دانید که روسیه صادقانه علاقه مند است تا آنجا که ممکن است در حل همه مشکلات لیبی به شما کمک کند و تلاش‌های جامعه جهانی برای حمایت از لیبیایی‌ها را بررسی می‌کند و ارزیابی شما از اقداماتی که باید برداشته شود نیز برای ما مهم خواهد بود.

لاوروف تصریح کرد: ملت لیبی اکنون باید یک انتخاب تاریخی را در جهت پایان دادن به جنگ داخلی میان برادران، آشتی ملی و ساخت مشترک یک کشور دارای ثبات و شکوفا انجام دهند.

وی افزود: دیدار امروز در یک زمان بسیار مناسب انجام می‌شود، در زمانی که سرنوشت کشور لیبی درحال رقم خوردن است. ملت دوست لیبی اکنون از پیامدهای تجاوزات ناتو و جنگ داخلی متعاقب آن رنج می‌برند.

در مقابل سیاله نیز اظهار کرد: ما در دیدار با لاوروف درباره بحران لیبی و نتایج سفر مهم هیئت مصری به طرابلس گفت‌وگو کردیم.

وی افزود: از روسیه خواستیم که از توافقنامه ویژه خروج نیروهای خارجی از لیبی حمایت کند. / ایسنا

کپی