اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹

مصرف مشروبات الکلی بازهم در هرمزگان قربانی گرفت

مصرف مشروبات الکلی بازهم در هرمزگان قربانی گرفت

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری ۹نفر از عاملان مسمومیت و فوت شهروندان قشمی در اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز خبرداد.

سردار "غلامرضا جعفری"  در تشریح این خبر بیان داشت: در پی اعلام مسمومیت تعدادی از شهروندان قشمی و بندرعباسی و فوت تاکنون 3 نفر از آنان بر اثر مصرف مشروبات الکلی دست ساز ، بلافاصله پیگیری موضوع بصورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت عمومی قشم با تشکیل اکیپی به محل بستری افراد در بیمارستان شهرستان اعزام و مشاهده کردند تعدادی از شهروندان بدلیل مصرف مشروبات الکلی دست ساز مسموم ودر حال مداوا هستند که 3 نفر از آنان تاکنون فوت و حدود 20 نفر تحت مداوا هستند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با بیان اینکه مصدومان بین ۱۷ تا ۵۷سال سن دارند ،اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع ،اقدامات و تحقیقات فنی و پلیسی برای شناسایی و دستگیری عاملان توزیع مشروبات الکلی از همان لحظه ابتدایی آغاز شد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با تلاش بی وقفه مأموران و بهره گیری از شیوه های پلیسی و با گشت زنی های پنهان و آشکار در نهایت 9نفر از توزیع کنندگان مشروبات الکلی شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان مشروب دست ساز کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان بابیان اینکه تحقیقات لازم بر روی متهمان دستگیر شده در حال انجام است ، به عموم مردم فهیم استان توصیه کرد ضمن نظارت و کنترل جدی و بیش از پیش جوانان و نوجوانان خود در خصوص رفتارهای فرزندان و تردد های مشکوک آنان بی تفاوت نباشند.

سردار جعفری در پایان بیان داشت: نظارت خانواده‌ها و آموزش و پرورش بر فرزندان، تشریح سوء مصرف مشروبات الکلی برای نوجوانان و جوانان، گسترش فضاهای تفریحی، ورزشی و فرهنگی برای ایجاد نشاط و شادابی سالم و متعارف در جامعه، بکارگیری سمن ها و افزایش نظارت پلیس در اماکن عرضه کننده مشروبات الکلی از دیگر راه‌های پیشگیری از ترویج مصرف مشروبات الکی است.&پلیس 


 

کپی