اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹

مراسم بزرگداشت سپهبد سلیمانی در کرمانشاه برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت سپهبد سلیمانی در کرمانشاه برگزار می‌شود

فرماندار شهرستان کرمانشاه اعلام کرد که به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی مراسم گرامی داشت این شهید والامقام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود برگزار خواهد شد.

«فضل الله رنجبر» روز چهارشنبه در نشست برنامه ریزی برای برگزاری مراسم بزرگداشت شهید سپهبد سلیمانی اظهارداشت: صبح فردا در نخستین مراسم گرامی داشت با حضور مدیران استانی مراسم غبار روبی مزار شهدا را برگزار خواهیم کرد.

وی اعلام کرد: ویژه برنامه گرامیداشت حاج قاسم سلیمانی هم ۱۳ دی به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حسینیه ثارالله شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه افزود: علاوه بر این در روز ۱۳ دی مراسمی نیز در مزار شهدا به منظور گرامی داشت این شهید والامقام با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور مردم برگزار می شود.

رنجبر با تاکید بر اینکه باید راه و روش سپهبد سلیمانی را به خوبی به مردم معرفی کنیم، گفت: باید از فرصت سالگرد شهادت حاج قاسم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به خوبی بهره بگیریم.

وی با بیان اینکه به راه، تفکر و مکتب شهید سلیمانی به عنوان یک الگوی اخلاقی و مدیریتی نیاز داریم، تاکید کرد: امروز برای حل مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات کشور باید راه حاج قاسم را ادامه دهیم.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به اینکه راه حاج قاسم در خدمت خالصانه و دلسوزی برای حل مشکلات مردم است، گفت: سردار سلیمانی مدافع واقعی برای اسلام و انقلاب و همه مظلومان بود و امروز فقدان او را در کشور حس می کنیم.
به گزارش ایرنا، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشدالشعبی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس باعث شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود./ ایرنا

کپی