اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

علی‌نژاد: کاراته یکی از شانس‌های قطعی مدال برای کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است/ نمی‌توان ورزش را تعطیل کرد

علی‌نژاد: کاراته یکی از شانس‌های قطعی مدال برای کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است/ نمی‌توان ورزش را تعطیل کرد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: کاراته با توجه به پتانسلی که دارد، یکی از شانس‌های قطعی مدال ما در المپیک ۲۰۲۰ توکیو خواهد بود.

مرحله سوم اردوی تیم ملی کاراته در حالی در مجموعه ورزشی انقلاب در حال برگزار است که امروز (سه‌شنبه-9 دی‌ماه)، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه قهرمانی و ورزش حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان به همراه سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته از اردوی ملی‌پوشان بازدید کرد.

علی‌نژاد در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: خیلی خوشحالم این توفیق را داشتم در جمع ملی‌پوشان کاراته قرار گرفتم. کاراته ایران توانسته دو سهمیه در آقایان و یک سهمیه زنان را قطعی کند و البته شانس‌های متعدد دیگر هم دارد که در رویدادهای پیش‌رو، سهمیه‌های دیگری کسب کند.

وی افزود: کاراته با توجه به پتانسلی که دارد، یکی از شانس‌های قطعی مدال ما در المپیک 2020 توکیو خواهد بود. اگر بچه‌ها بتوانند تمرینات منظم و تدارکات خوبی داشته باشند، مدال‌های خوش‌رنگی در بزرگترین رویداد ورزشی جهان خواهند گرفت. این رشته در میادین قبلی قهرمانی جهانی، بازی‌های آسیایی و قهرمانی قاره کهن موفق بوده و امیدوارم در اولین حضورش در المپیک اتفاق خوبی که در المپیک جوانان رخ داد، در توکیو هم تکرار شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص حذف کاراته از المپیک 2024 پاریس‌ عنوان کرد: این تصمیم سال گذشته اتخاذ شد. کاراته به واسطه میزبانی ژاپن، یک رشته دعوتی به المپیک بود و به همین واسطه پیش‌بینی می‌شد که در پاریس نباشد.‌ فدراسیون بین‌المللی کاراته باید تلاش کند تا شاخص‌های کمیته بین‌المللی المپیک را به اجرا در آورده تا دوباره برای المپیک 2028 مطرح شود.

وی حضور کاراته در المپیک را یک مزیت برای ورزش ایران دانست و گفت: قطعا رشته‌ای که یک‌بار وارد المپیک شود، بازهم شانس حضور در آن را دارد. فرانسه کاراته قدرتمندی دارد و برخی انتظار داشتند این رشته در المپیک باشد که این مهم عملی نشد.

علی‌نژاد در خصوص در پیش بودن لیگ‌های رشته‌های رزمی و خطرات پیش‌رو، عنوان کرد: لیگ کشتی به خوبی برگزار شد و مشکلی پیش نیامد و باتوجه به پروتکل‌های ابلاغ شده و مصوبه‌ای که وزارت بهداشت دارد، با رعایت آنها مانعی برای برگزاری نیست و نمی‌توان ورزش را تعطیل کرد.

معاون وزارت ورزش گفت: کرونا حالا حالاها میهمان ما است و در رشته‌هایی که موفقیت بین‌المللی داریم، نیاز است ورزشکاران در کوران مسابقات باشند. رقابت‌های  خارجی کنسل شده و بهترین موضوع برای جایگزینی آن همین لیگ‌هاست تا از لحاظ فنی و معیشتی به ورزشکاران کمک کند.

وی درباره لغو بازی‌های آسیایی سانیا گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است./ تسنیم

کپی