اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

راه اندازی مجدد خط تولید اتوبوس بعد از ۸ سال

راه اندازی مجدد خط تولید اتوبوس بعد از ۸ سال

مدیرعامل ایران خودرو دیزل گفت : ایران خودرو دیزل در سال جاری توانست علاوه بر تحقق شعار جهش تولید سطح کیفیت سه محصول خود را ارتقا دهد.

جواد توسلی مهر با بیان این مطلب، گفت: محصولاتی نظیر کامیون واگن هود با افزایش سطح کیفی از دو به سه ستاره، کشنده فوتون از سه به چهار ستاره و نیز مینی بوس آریان از دو به سه ستاره، موفق شدند کارنامه این شرکت را در سال جهش تولید درخشان کنند.

وی با اشاره به تعهد حدود دو هزار میلیارد تومانی ایران خودرو دیزل به بازار، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۵۰۰ دستگاه واگن هود، ۲۱۵ دستگاه اتوبوس و تعدادی مینی بوس و ون در برنامه تولید قرار دارد. در هشت ماهه گذشته نیز حدود ۷۵۰ دستگاه واگن هود تولید شده است. برای اجرای تعهداتی که موعد تحویل آنها تا انتهای امسال است، باید رشد ۴۰۰ درصدی را در تولیداتمان محقق کنیم.

وی با بیان این‌که با انسجامی که میان تمامی کارکنان دیزل ایجاد شده، در آذرماه امسال ۳۵۸ دستگاه واگن هود تولید شد، بیان کرد: این رقم تقریبا برابر با ۵۰ درصد تولید این محصول در هشت ماهه گذشته بوده و جهش بزرگی است که در ایران خودرو دیزل اتفاق افتاده است.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به این‌که تولید اتوبوس که برای هشت سال متوقف شده بود، از آذرماه سال گذشته مجددا راه اندازی و تولید این محصول از سر گرفته شده است، اظهار کرد: در پی این اقدام که از سال گذشته برنامه ریزی آن آغاز و در تیرماه امسال محقق شد، تعهدات قابل توجهی در حوزه اتوبوس شهری ایجاد شد. این اتفاق موجب شد تا هم ایران خودرو دیزل رونق اقتصادی را تجربه کند و هم در میان تولید کنندگان داخلی سرآمد شود.

توسلی مهر با بیان این‌که تولید ایران خودرو دیزل در حوزه اتوبوس، نسبت به رقبای خود از وضعیت بهتری برخوردار است، خاطرنشان کرد: تاکنون سفارش تولید حدود ۶۴۸ دستگاه اتوبوس را دریافت کرده ایم. از این تعداد ۲۱۵ دستگاه تا پایان سال تحویل می شود. در حال حاضر نیز حدود ۸۵ دستگاه از این تعداد تولید و ۷۹ دستگاه نیز تجاری سازی و تعدادی از آنها به سازمان شهرداری ها و دهیاری های شهرهای مختلف کشور ازجمله تهران تحویل شده است.

وی با بیان این‌که در سال آینده با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تولید روزانه اتوبوس نسبت به امسال حدود ۱۰۰ درصد رشد خواهد کرد، تصریح کرد: در حوزه خودروهای کاربردی و سفارشی نیز، برای تولید آمبولانس مذاکرات خوبی با سازمان اورژانس کشور داشتیم که بر اساس آن مقرر شده است تا نیاز حدود دو هزار و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس این سازمان را تامین کنیم. هم چنین مذاکرات تولید ۲۰ دستگاه بیمارستان سیار برای یکی از مراکز درمانی انجام گرفته و در حال پیگیری برای تنظیم و عقد قرارداد آن هستیم.

کپی