اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

افزایش ۲۵ درصدی حق‌الزحمه داوران کشتی

افزایش ۲۵ درصدی حق‌الزحمه داوران کشتی

حق‌الزحمه داوران کشتی با تصویب در پنجمین سمینار هیات‌های کشتی کشور تا ۲۵ درصد افزایش یافت.

 پنجمین سمینار عمومی هیأت‌های کشتی استان‌های سراسر کشور امروز (سه‌شنبه) در محل هتل المپیک برگزار شد.

بر این اساس با پیشنهاد فدراسیون کشتی و موافقت روسای هیات‌های کشتی مبلغ حق‌الزحمه داوران ۲۵ درصد افزایش پیدا کرد. این افزایش برای مسابقاتی است که فدراسیون کشتی آن را برگزار می کند. در مسابقات استانی تعیین مبلغ حق‌الزحمه داوران بر عهده هیأت کشتی استان است.

همچنین در جلسه امروز روسای هیأت‌های کشتی گزارشی از روند کشتی در استان خود ارائه دادند.

«حمید یاری» رییس هیات کشتی استان البرز گفت: فدراسیون کشتی برای استخدام قهرمانان به استان‌ها تلاش کند.

«عباس سروری» رییس هیات کشتی خراسان جنوبی تصریح کرد: ساخت خانه کشتی طبس بعد از مدت‌ها استارت خورد. بعد از سفر رییس فدراسیون به استان سازمان برنامه و بودجه ۸۰ میلیون تومان به ما کمک کرد.  ضمن اینکه مسولان شهری وعده دادند که برای اعزام تیم‌ها کمک کنند.

«رضا اسماعیلی» رییس هیات کشتی کرمان اظهار داشت: سفر رییس فدراسیون به کرمان ۱۴ مصوبه داشت که حضور در لیگ برتر از جمله وعده‌هایی بود که دادند. کمک ۳۰۰ میلیونی برای ساخت آکادمی کشتی در شهر بابک یکی دیگر از نتایج این سفر بود. ضمن اینکه با حمایت کارخانه مس کرمان و مسولان استان ۵۰۰ میلیون تومان کمک برای ساخت خانه کشتی کرمان اهدا می شود.

«دهمرده» رییس هیات کشتی سیستان و بلوچستان گفت: تکمیل خانه کشتی سیستان از مصوبات سفر رییس فدراسیون بود. کمک ۱۰ میلیون تومانی به هیات‌ها و اهدای ۱۰ تخته تشک کشتی هم از جمله مصوباتی بود که خوشبختانه انجام شد.

جعفری نایب رییس هیات کشتی مازندران با بیان اینکه ۵۵ روز از سفر رییس فدراسیون کشتی به این استان می‌گذرد تصریح کرد : با توجه نشست های خوبی که با مسولان استانی برگزار شد مصوباتی تصویب شد. در همین راستا با کمک «حسن رنگرز» مدیر کل استان مازندران، برای تجهیز و بازسازی خانه کشتی و همچنین دفتر هیات کشتی مبالغ خوبی اختصاص داده شده است.

علیزاده رییس هیات کشتی آذربایجان شرقی نیز گفت: با حضور رییس فدراسیون در استان تفاهم‌نامه‌ای امضا شد که بر اساس تفاهم نامه یک سالن از سپاه پاسداران در اختیار کشتی استان قرار گرفت که قرار شده تشک هم از سوی فدراسیون اهدا شود. یک سالن و ۱۰ تخته تشک هم از طرف شهرداری به هیات کشتی اهدا خواهد شد.

«محمدحسین ملاح» رییس هیات کشتی گلستان تصریح کرد : مصوبات سفر رییس فدارسیون به استان به یک چالش مهم تبدیل شده است. تا قبل از این سفر کسی فکر نمی‌کرد که کشتی مشکل مالی داشته باشد. خوشبختانه یکی از دست آوردها توافق با آموزش و پرورش بود که یک سالن بسیار مجهز در اختیار فدراسیون و هیات کشتی قرار گرفت. همچنین قرار شد که سال آینده با یک تیم در لیگ برتر حضور داشته باشیم.

«امیرحسین رهنما» رییس هیات کشتی استان سمنان نیز گفت: بعد از سفر رییس فدراسیون، فرمانداری ۲۸۰ میلیون تومان به هیات کشتی کمک کرد. شورای شهر و شهرداری هم تقبل کردند که سالن خانه کشتی سمنان را تجهیز کنند.

«حمیدرضا یاری» رییس هیات کشتی همدان اظهار داشت: خوشبختانه در دوران کرونا تنور کشتی داغ نگه داشته شد. هر وقت کار به دست متخصص باشد همین خواهد بود. در راستای مصوبات سفر به استان با مسئول سازمان برنامه و بودجه به ملایر و نهاوند سفر کردیم و با توجه به کشتی خیز بودن این شهرها قرار شد که بودجه خوبی برای کشتی این شهرها اختصاص پیدا کند.

«محسن وزیری» رییس هیات کشتی قم اظهار داشت: پس از سفر رییس فدراسیون به قم، مقرر شد ۲ سالن کشتی از سوی شهرداری در اختیار هیات قرار گیرد.  همچنین مقرر شد یک دوره مسابقه بین‌المللی با نام شهید والامقام «مهدی زین‌الدین» در استان برگزار شود که شورای شهر و سازمان برنامه و بودجه استان حمایت خواهند کرد.

«رضیزاده» رییس هیات کشتی گیلان نیز گفت: دو میلیارد تومان برای حمایت از کشتی استان دریافت کردیم. همچنین خانه کشتی در انزلی در دست احداث داریم که تقریبا ۸۰ درصد پیشرفت داشته است./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

دبیر: با یک نفر نمی‌توان چرخ کشتی را چرخاند

کپی