اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

نسخه وزارت کار برای رفع بیکاری در هفت استان کشور

نسخه وزارت کار برای رفع بیکاری در هفت استان کشور

معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بنا به درخواست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیات های بلندپایه ای از سوی این وزارتخانه و سازمان های تابعه آن برای ارزیابی مشکلات و توسعه اشتغال به هفت استان محروم کشور و با نرخ بیکاری بالا سفر می کنند.

غلام رضا پناه روز دوشنبه در حاشیه آغاز فعالیت هیات اعزامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یاسوج اظهار داشت: این استانها شامل کهگیلویه و بویراحمد،خوزستان،سیستان و بلوچستان،چهار محال و بختیاری،کردستان، کرمانشاه و لرستان هستند.

وی اظهار داشت این هیات در اولین سفر خود به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده و پس از ان به دیگر استانها اعزام شده و مشکلات بخش اشتغال انها را بررسی می کنند.

پناه در ادامه گفت در این سفر پروژه ها و طرح های مختلف با ایجاد اشتغال مناسب در شهرستان های استان کهگیلویه و بویراحمد مورد بازدید قرار می‌گیرند.

وی افزود: همچنین پیشنهادهایی که در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و شورای اشتغال استان توسط استاندار و معاونان مطرح شده مورد ارزیابی قرار می گیرند.

معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: پروژه های دارای مشکل در این سفر  بررسی می شوند و پس از بازدید از زمینه حل مشکلات آن ها فراهم می شود.

وی ابراز داشت: بخشی از پروژه های بزرگ استانی که سالیان سال شروع شده و پایانی برای آن ها مشخص نشده نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند تا با حمایت بانک هایی که وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند از جمله بانک رفاه، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید از طریق ماده ۵۶ این طرح ها به ثمر بنشینند.

پناه عنوان کرد: به عنوان نمونه اجرای سد تنگ سرخ که برای تامین اب اشامیدنی مردم این منطقه حیاتی است و همچنین جاده یاسوج به شیراز که از محورهای مواصلاتی بوده که ارتباط تنگاتنگی را با یکی از استان های بزرگ برقرار می کند، از طریق ماده ۵۶ پیگیری می شود.

وی گفت: در این سفر هیات مذکور به شهرستان های مختلف کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهند کرد و پروژه ها و طرح های در دست اجرا را مورد ارزیابی قرار می دهند.

معاون توسعه ‌و منابع انسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معاون اشتغال و کارافرینی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز فردا سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال استان در زمینه ایجاد اشتغال و تسهیلات مورد نیاز به ویژه اشتغال روستایی و مشاغل خانگی که بستر خوبی در استان ما دارد، تصمیمات خوبی اتخاذ خواهدکرد.

پناه عنوان کرد: صندوق بیمه عشایر و روستایی نیز در ۲ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد افرادی که فاقد بیمه هستند را به صورت رایگان بیمه می کند./ ایرنا 

کپی