اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد

پیام ایران به ترامپ

پیام ایران به ترامپ

سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد که ایران به امریکا و دوستانش در منطقه پیام داده است که دولت کنونی امریکا در روزهای پایانی حیات خود در کاخ سفید دست به ماجراجویی‌ جدیدی نزند.

 «سعید خطیب‌زاده» در نشست هفتگی با خبرنگاران که به‌صورت مجازی برگزار شد، درباره تحرکات امریکا در منطقه گفت: ما به طور روشن گفته‌ و هشدار داده‌ایم مسئولیت هرگونه توطئه چینی با امریکاست. برخی شیطنت‌ها را شنیده‌ایم به امریکا و دوستان در منطقه پیام داده‌ایم که امریکا در روزهای پایانی حیات خود در کاخ سفید دست به ماجراجویی‌ جدیدی نزند.
خطیب‌زاده در پاسخ به سؤالی درباره اظهارات مقتدی صدر که ایران، عراق را به محل درگیری خود با امریکا تبدیل نکند و اینکه حملات راکتی اخیر به منطقه سبز در عراق با چه هدفی صورت گرفته است؟ گفت: از نظر ما حمله به اماکن دیپلماتیک و مسکونی کاملاً مردود است. اماکن دیپلماتیک ایران در عراق چندین بار مورد حمله قرار گرفته است. آنچه ترامپ گفته و پمپئو عنوان کرده‌اند این اظهارات هم محکوم است و هم رد می‌شود و نوع و زمان و محتوای این بیانیه‌ها و توئیت‌ها مشکوک و شیطنت‌آمیز است. پیام خود را به روشنی گفته‌ایم ضمن اینکه به‌دنبال تنش نیستیم، از منافع و امنیت ملی ایران با تمام قوا دفاع می‌کنیم.
وی افزود: مسئولیت این تنش آفرینی‌ها و عواقب آن بر عهده امریکاست و آنهایی که این توطئه چینی‌ها را صورت می‌دهند. سیاست جمهوری اسلامی ایران حسن همجواری بوده و هیچ وقت در هیچ مقطعی حاضر نشده اختلافات خود را در منطقه دیگری حل کند.
کپی