اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
از ۱۲ دی ماه؛

تلفن‌های هوشمند قدیمی با واتس اپ خداحافظی می کنند

تلفن‌های هوشمند قدیمی با واتس اپ خداحافظی می کنند

اگر تلفن اندرویدی یا آیفونی قدیمی دارید احتمالا از ابتدای ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی برابر با دوازدهم دی ماه سال جاری، دسترسی به واتس اپ را از دست خواهید داد. این عدم دسترسی بر اساس سیاست‌های جدید واتس اپ رخ می‌دهد.

سازندگان برنامه پیام رسان محبوب واتس اپ، تأیید کرده اند که پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی در سال جدید متوقف خواهد شد.

اما شاید لازم باشد دقیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم. شاید گوشی شما کمی قدیمی به نظر برسد، اما شامل این محدودیت نشود. درواقع اگر نسخه iOS ۹ یا بالاتر را در آیفون یا اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر در گوشی اندرویدی خود نداشته باشید، تحت تأثیر قرار خواهید گرفت.

این بدان معناست که افرادی که دارای آیفون ۴ یا پایین‌تر هستند نمی‌توانند به جدیدترین نرم افزار واتس اپ ارتقا یابند و برخی از تلفن‌های بسیار قدیمی اندرویدی نیز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت مانند گلکسی S۲ سامسونگ که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. برخی از کاربران واتس اپ می‌توانند نرم افزار خود را به بالاتر از iOS ۹ یا اندروید ۴.۰.۳ ارتقا دهند تا مطمئن شوند تحت تأثیر قرار نگرفته اند، بنابراین اگر نگران هستید که دسترسی خود را از دست دهید، توصیه می‌کنیم بررسی کنید چه نرم افزاری دارید و آیا امکان به روزرسانی را در اختیار دارید یا خیر.

واتس اپ

برای این کار کافی است در آیفون خود به تنظیمات> عمومی> به روزرسانی نرم افزار مراجعه کنید و اگر گوشی اندرویدی دارید مشخصات نسخه اندرویدی خود را در بخش تنظیمات بررسی کنید. اگر نسخه نرم افزاری بالاتر از iOS ۹ یا اندروید ۴.۰.۳ دارید، در سال جدید مشکلی نخواهید داشت.

در نهایت خبر ناامید کننده برای افرادی که قادر به انجام به روزرسانی نیستند، این است که اگر به هیچ وجه نمی‌توانید نرم افزار خود را ارتقا دهید، ممکن است به این معنی باشد که از اول ژانویه دسترسی به برخی از ویژگی‌های واتس اپ را از دست می‌دهید و اگر چنین است، ممکن است مجبور شوید تلفن خود را ارتقا دهید تا بتوانید از برنامه استفاده کنید./انتخاب

کپی