اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
وزارت راه:

آمادگی انتقال واکسن فایزر به کشور را داریم

آمادگی انتقال واکسن فایزر به کشور را داریم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هیچ مشکلی برای انتقال و نگهداری واکسن فایزر بیوان تک به کشور نداریم.

شهرام آدم‌نژاد در پاسخ به این پرسش که با توجه به سخنان رئیس هلال احمر مبنی بر اهدا 150 هزار دوز واکسن فایزر بیوان تک به کشور، آیا برای حمل و نگهداری این نوع واکسن محدودیتی وجود دارد، اظهار کرد: در بحث نقل و انتقال این نوع واکسن هیچ محدودیتی نداریم.

وی ادامه داد: در خصوص شرایط نگهداری واکسن فایزر بیوان‌تک در فرودگاه‌ نیز هیچ مشکلی نداریم.

وی یادآور شد: در رابطه با واکسن چینی نیز با توجه به این‌که دمای مورد نیاز نگهداری این نوع واکسن دمای معمولی است، هیچ مانعی برای نقل و انتقال و نگهداری نداریم.

کریم همتی امروز با اشاره به مذاکرات انجام‌شده برای ورود واکسن کرونا به داخل کشور گفته است: بنابر هماهنگی‌های صورت‌گرفته با جمعی از خیرین در آمریکا قرار است 150 هزار واکسن کرونا (شرکت فایزر) وارد کشور شود.

وی درباره زمان ورود این واکسن‌ها تصریح کرد: بر اساس اعلام خیرین قرار است تا پایان این ماه 150 هزار واکسن از طریق مرز ایران در اختیار جمعیت هلال احمر قرار بگیرد.

همتی درباره زمان توزیع واکسن‌های اشاره‌شده گفت: در این زمینه جمعیت هلال احمر بر اساس نظر سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت عمل خواهد کرد همچنین اولویت‌های توزیع نیز بر اساس این سازمان خواهد بود و جمعیت هلال احمر فقط واکسن‌ها را به‌صورت رایگان پخش خواهد کرد.

وی درباره ورود یک‌میلیون دوز واکسن کرونا از طریق هلال احمر به کشور گفت: قرار است تا بهمن ماه این واکسن‌ها در اختیار جمعیت هلال احمر قرار بگیرد.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در رابطه با توزیع این واکسن‌ها نیز بنابر دستور وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو عمل می‌کنیم.

/تسنیم

کپی