اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
افزایش شمار جان‌باختگان برف و کولاک در ارتفاعات تهران

تکلیف مفقودی‌ها روشن شد

تکلیف مفقودی‌ها روشن شد

رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی از افزایش فوتی‌ها در ارتفاعات تهران خبر داد. حمید مساعدیان، رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی درباره آخرین آمار فوتی‌ها در ارتفاعات تهران گفت: در آخرین اطلاعات کسب شده متأسفانه ۱۱ فوتی در ارتفاعات تهران داشتیم. هنوز چند جنازه در ارتفاعات وجود دارد که قرار شد امروز تیم‌های امداد و نجات آنها را به پایین انتقال دهند. همچنین شب گذشته جلسه ستاد بحران شمیرانات برگزار شد که ابعاد این حادثه مورد بحث واقع شد.

 او درخصوص تعداد مفقودی‌های ارتفاعات تهران گفت: تقریباً می‌توان گفت که دیگر مفقودی نداریم چرا که تمام آمار‌های داده شده مجدداً با خانواده‌ها بررسی شد و متوجه شدیم که بسیاری از هموطنان به خانه‌های خود رسیده‌اند. اکنون یک جنازه در کلکچال و دو جنازه در دارآباد وجود دارد که باید به پایین انتقال داده و پیکر‌ها را تحویل خانواده دهیم.
رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی بیان کرد: در کل ۱۱ فوتی در ارتفاعات تهران به ثبت رسید و تکلیف مفقودی‌ها هم مشخص شد. بسیاری از هموطنان و کوهنوردان به دلیل خستگی و خاموش بودن موبایل خانواده‌ها را نگران گذاشتند که پس از پیگیری مجدد متوجه شدیم که اسامی اعلام شده از طرف خانواده‌ها صحیح و سالم هستند. مساعدیان در پایان تأکید کرد: در توچال فوتی نداشتیم و این آمار فوتی‌ها برای قله‌های کلکچال، داراباد و آهار است.
رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی هم با اشاره به جستجو‌ها در ارتفاعات تهران گفت: حجم برف پس از ریزش بهمن در دارآباد حدود ۱۵ متر شده است. وی در مورد اینکه آیا می‌توان امروز به آن‌ها دسترسی پیدا کرد، گفت: حجم برف پس از ریزش بهمن بسیار زیاد شده و با توجه به تابش آفتاب احتمال ریزش مجدد بهمن وجود دارد و در این شرایط جان امدادگران هم مهم است.
وی که با رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، در مورد اینکه گفته می‌شود، تله کابین توچال در روز جمعه خاموش بوده است، اظهار داشت: با توجه به باد شدیدی که می‌وزید احتمال داشت کابین‌ها با دکل‌ها برخورد کرده و حادثه آفرین شوند. هرچند اگر مدیریت خوبی در بحث تله کابین نمی‌شد، احتمال داشت تلفات بیشتر هم شود.
کپی