اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

۶۴ میلیارد تومان هزینه بستری بیماران کرونا در آذربایجان‌شرقی پرداخت شد

۶۴ میلیارد تومان هزینه بستری بیماران کرونا در آذربایجان‌شرقی پرداخت شد

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی از لغو آزمون وسع با توجه به مصوبه ستاد کرونا خبر داد و گفت: طی ۹ ماهه امسال ۶۴ میلیارد تومان برای هزینه بستری بیماران کرونایی در استان پرداخت شده است.

وحید مجیدی روز یکشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی با تجلیل از پزشکان و تیم سلامت در دوران سخت کرونا، اظهار کرد: امیدواریم سال بعد شاهد ارتقای خدمات در مورد جمعیت هدف یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفری در استان باشیم.

وی با اشاره به قانون پزشک خانواده گفت: برای جمعیت یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در استان، برای هر چهار هزار نفر یک پزشک، برای هفت هزار نفر یک ماما و هر ۱۰ هزار نفر یک دندانپزشک تعریف شده است که براین اساس ۳۸۴ پزشک، ۳۰۰ ماما و ۱۰۴ دندانپزشک در حوزه سلامت خدمات ارایه می کنند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با بیان اینکه خدمات بیمه سلامت در استان در قالب یک دانشگاه علوم پزشکی و ۲ دانشکده پزشکی سراب و مراغه خدمات ارایه می کنند، افزود: در یکهزار خانه بهداشت روستایی نیز همکاران پزشک و ماما و دندانپزشک به صورت هفتگی خدمات ارایه می دهند.

مجیدی خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش پزشکان خانواده در مناطق روستایی باید از لحاظ مالی و پرداختی نیز هیچ مشکلی نداشته باشند که البته مشکلات زیادی نبوده و هر آن چیزی که وجود داشته باشد هم حل شود.

وی گفت: سال ۱۳۹۲ بیمه سلامت آذربایجان شرقی از بابت سطح یک، ۲۰ میلیارد تومان و در سال جاری ۱۷۰ میلیارد تومان به پزشکان و کادر سلامت پرداخت کرده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با اشاره به به حذف اسناد کاغذی گفت: مقرر است تمام بیمارستان‌های خصوصی و غیردانشگاهی اسناد بستری خود تا پایان دی ماه، به صورت الکترونیکی ارائه دهند و دیگر هیچ بیمارستانی اسناد کاغذی نخواهد داشت.

مجیدی در خصوص آخرین وضعیت داروهای کرونایی تحت پوشش بیمه سلامت، خاطرنشان کرد: طبق مصوبات ستاد کرونا تمام داروهای مورد تایید ستاد در تعهد بیمه سلامت نیز است و آخرین داروی بیماران کرونایی داروی رمدسیویر با قیمت ۷۷۰ هزار تومان است که با فرانشیز ۱۰ درصد پرداخت می‌شود./ ایرنا

کپی