اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان:

اولین سند بستر رودخانه در گیلان صادر شد

اولین سند بستر رودخانه در گیلان صادر شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان، از صدور اولین سند بستر رودخانه در استان گیلان با هدف تثبیت مالکیت دولت و همچنین جلوگیری از تصرفات غیر مجاز خبر داد.

وحید خرمی از صدور سند بستر رودخانه های در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در راستای مواد یک و دو در قانون توزیع عادلانه آب(مصوب ۱۳۶۱) و آئین نامه مربوط به حد بستر و حریم رودخانه ها(مصوب ۱۳۷۹) و مواد سه و ۹ در قانون جامع حدنگار(مصوب ۱۳۹۳) و همچنین تفاهم نامه فی بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اخذ سند مالکیت نسبت به اراضی بستر رودخانه های استان گیلان در حال انجام می باشد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اخذ سند بستر رودخانه ها، یادآور شد: پس از انجام مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه سفیدرود و اعلام فراخوان عمومی در این زمینه با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته، سند مالکیت مساحت تقریبی ۹۳۲ هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه سفیدرود در حوزه ثبتی کوچصفهان صادر شد.

خرمی تصریح کرد: برای اولین بار در سطح استان گیلان، با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برای بستر رودخانه ها سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی و به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای گیلان صادر شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته مقرر شده، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان گیلان از طریق امورات تابعه نسبت به مابقی اراضی بستر رودخانه‌های استان نیز به تدریج سند مالکیت صادر کند که در این راستا نقشه حد بستر و حریم قریب به ۱۳۷ کیلومتر از رودخانه‌های سفیدرود، پلرود و آچی رود توسط شرکت آب منطقه‌ای تهیه و در سامانه حدنگاری سازمان ثبت اسناد و املاک استان گیلان جانمایی شده است.

وی با بیان اینکه اداره کل ثبت اسناد و املاک گیلان آماده تثبیت و صدور سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران است، افزود: گیلان ۵۴ رشته رودخانه اصلی دارد.

خرمی، ضمن قدردانی از همکاری های خوب و ارزشمند اداره کل ثبت اسناد و املاک استان گیلان در راستای صدور مجوز سند بستر رودخانه های استان از تلاش همکاران شرکت آب منطقه ای نیز تشکر کرد./ ایرنا

کپی