اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹

اسرائیل مسئول جان اسرای فلسطینی است

اسرائیل مسئول جان اسرای فلسطینی است

پس از اظهارات نژادپرستانه وزیر صهیونیستی مبنی بر اینکه اعطای واکسن ویروس کرونا به اسرای فلسطینی جزو اولویت آنها نخواهد بود، باشگاه اسیران فلسطینی، مقامات رژیم صهیونیستی را مسئول کامل زندگی و سلامتی اسرای دربند رژیم صهیونیستی دانست.

 به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، قدوره فارس، رئیس باشگاه اسیران فلسطینی خاطرنشان کرد، این تصمیم نژادپرستانه نقض جدیدی است که به لیست طولانی موارد نقض‌ها در حق درمان اسراء اضافه می‌شود و دلیل و شواهد جدیدی برای این است که مقامات صهیونیستی با تمامی دستگاه‌های خود مرتکب جنایت اهمال و سهل‌انگاری عامدانه پزشکی (مرگ تدریجی) در حق اسرای فلسطینی می‌شوند.

قدوره فارس همچنین تاکید کرد، باشگاه اسیران فلسطینی مقامات رژیم صهیونیستی را مسئول کامل زندگی و سلامتی اسرای دربند رژیم صهیونیستی می‌داند.

وی در ادامه افزود، در زمانی که بشریت با ویروس کرونا مواجه است، رژیم صهیونیستی به سیاست نژادپرستانه خود ادامه می‌دهد و این ویروس را به ابزاری برای سرکوب و مجازات در حق اسرا تبدیل کرده و به جای اینکه اقدامات پیشگیرانه لازم را برای آنها فراهم کند به عملیات بازداشت هدفمند ادامه داده است که تاکنون صدها تن از شهروندان فلسطینی از جمله کهن‌سالان، زخمی شدگان، کودکان و زنان را بازداشت کرده است.

وی مجدداً از جامعه جهانی خواست تا رژیم صهیونیستی را ملزم به فراهم کردن درمان‌های لازم برای اسراء و بازخواست آن نسبت به جنایت‌های ادامه‌دار این رژیم کند.

پیشتر، امیر اوحانا، وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای به مسئولان زندان‌های این رژیم دستور داد که تا اطلاع ثانوی واکسن کرونا تنها باید برای مسئولان زندان و زندانیان اسرائیلی تزریق شود و اسرای فلسطینی اجازه دریافت واکسن را ندارند. / ایسنا

کپی